Hot on line :: Статті


Інваліди Львівщини розпочали боротьбу за свої інтереси

 

Підписана Україною 16 грудня 2009 року Конвенція ООН про права інвалідів не застосовується на практиці, тому всеукраїнський Союз організацій інвалідів України відстоюватиме свої права на рівні органів місцевого самоврядування.

 Про таке 11 листопада, на прес-конференції заявили спільно Львівська обласна асоціація інвалідів та Центр громадської адвокатури.

Юрист з Центру громадської адвокатури Оксана Коваль зазначила, що коли удосконалення законодавства залежить від Верховної Ради, то практичне його втілення уже стосується органів місцевого самоврядування. Ті, у свою чергу, захищають інтереси дуже великої кількості різних соціальних груп. Тому доволі неефективно просто чекати, поки місцеві чиновники звернуть увагу саме на вашу проблему. За словами громадського адвоката, при бажанні покращити умови свого життя чи праці потрібно використовувати хай недосконалі, але в руках активних і освічених людей, дієві механізми участі громад в прийнятті рішень місцевими радами: громадські експертизи діяльності органів місцевого самоврядування, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо. Законний інструментарій дає змогу донести свою проблему до влади, а отже, отримати більше шансів для її вирішення.

Перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська повідомила, що Союзом організацій інвалідів України було проведено Міжнародну конференцію, де представники інших держав поділилися досвідом, як їм вдалося втілити у життя Конвенцію ООН про права інвалідів.

Участь у конференції взяли керівники організацій інвалідів Молдови, Казахстану, Білорусії, Росії, Німеччини. Спільним у доповідях усіх гостей, повідомила Кияновська, була теза про тривалу боротьбу інвалідів за свої права. В рамках цієї боротьби дуже важливу роль відігравало донесення своїх проблем до органів місцевого самоврядування. Опираючись на міжнародний досвід, інваліди Львівщини провели конференцію «Про впровадження Конвенції ООН про права інвалідів» за участю громадських організацій і представників обласної влади.

Присутня на конференції заступник голови Львівської ОДА з питань соціальної політики Ліляна Гримська підсумувала захід, заявивши, що Львівській обласній держадміністрації необхідно тісніше співпрацювати з асоціацією інвалідів.

Інваліди Львівщини розробили проект комплексної програми на 2011-2014 рр. Недавно він був схвалений на засіданні Координаційної ради в справах інвалідів при голові Львівської ОДА. В правовому контексті комплексна програма ліквідовує де-факто наявний статус прохачів і урівнює інвалідів у правах та можливостях з іншими громадянами. У соціально-економічній, медичній сферах передбачає облаштування спеціалізованої інфраструктури при державних, медичних та комерційних установах для полегшення доступу людей з обмеженими фізичним можливостями. Як зазначає Кияновська, єдиною перешкодою на шляху реалізації програми є неналежне фінансування.

Джерело:ЗІК


  Версія для друку

  Лінк на e-mail