Hot on line :: Архів новин


Доступ до інформації про управління та розпоряджання комунальною та державною власністю на Прикарпатті: громадське обговорення перешкод та перспектив

 

 
6 травня відбулось громадське обговорення проблем доступу до інформації про управління та розпоряджання комунальною та державною власністю в Івано-Франківській області.
Під час заходу обговорено результати оскарження відмов в наданні інформації про об’єкти комунальної та державної власності, проблеми, які виникають під час захисту права на інформацію та шляхи їх вирішення, перешкоди у судовому захисті права на доступ до інформації у справах громадського інтересу, перспективи доступу до публічної інформації з огляду на зміну законодавства.
Захід проводився Станіславською правозахисною групою у рамках проекту «Покращення доступу до інформації про управління та розпоряджання комунальною та державною власністю в Івано-Франківській області», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Найбільш жваве обговорення представників громадськості викликало питання шляхів вирішення проблем, які виникають щодо доступу до публічної інформації про управління та розпоряджання комунальною та державною власністю.
Голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин зазначив що, існуєпевне «табу» на інформацію про комунальне та державне майно, особливо це стосується питань землі, лісових ресурсів на Прикарпатті. Представник ГО «Карпатське коло» Ярослав Васютин наголосив на тому, що захист права на доступ до інформації про управління та розпоряджання комунальною чи державною власністю через звернення до органів прокуратури та судів не є ефективним. Голова Центру громадської адвокатури, адвокат Леонід Тарасенко розповів про проблеми застосування законодавства про інформацію судами, які мали місце під час його участі в справах громадського інтересу, а також погодився із тим, що сьогодні захист порушених прав через судову систему вимагає знань, витрат часу та зусиль. Здебільшого захист права на доступ до публічної інформації здійснюється ресурсами неурядових організацій, бо громадяни більше зацікавлені у справах, які пов’язані із соціально-економічними правами.
Керівник програми правової підтримки НУО  Тетяна Яцків інформувала учасників про новели та перспективи доступу до публічної інформації з огляду на набуття чинності Законом «Про доступ до публічної інформації», в тому числі що стосується інформації про управління та розпоряджання державною та комунальною власністю, доступу до проектів та рішень органів місцевого самоврядування, нормативно-правових актів. «Водночас ми повинні бути свідомими, що 9 травня Закон не почне автоматично діяти на всіх рівнях», - зазначила Т. Яцків.
Голова обласного осередку ВМГО "Демократичний Альянс" Тарас Случик розповів про акцію, яка планується організацією в підтримку набуття чинності Законом, в тому числі будуть надіслані запити в усі міста Івано-Франківської області, під стінами Івано-Франківської ОДА проведено театралізоване дійство «Як громада інформацію здобувала».
Голова Благодійного фонду «Солідарність» Андрій Микитин наголосив на важливості для громади та громадян доступу не тільки до  рішень та нормативно-правових актів в сфері управління та розпоряджання комунальною та державною власністю, але і проектів таких рішень. Керівник проектів Благодійного фонду «Право і демократія»  Андрій Бурий зазначив, що чим більше інформації самостійно оприлюднюється органами державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі рішень про управління та розпоряджання власністю на офіційному веб-сайті, створені та відкриті реєстри власності, тим менше потреби у представників громади, організацій, громадян та органів влади витрачати ресурсів на запитування та надання інформації. 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail