Hot on line :: Новини організації


У Львові представники сільських рад та неурядових організацій обговорили необхідність посилення правових можливостей сільського населення.

22.07.2011р. у Львові відбулося обговорення «Посилення правових можливостей сільського населення». Обговорення відбувалося в рамках проекту  «Інформаційно-консультаційний правовий Центр як засіб посилення правових можливостей малозахищених верств населення», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», яку реалізує Міжнародний Фонд «Відродження» за програмою «Верховенство права».

На заході були присутні мешканці сіл та представники органів місцевого самоврядування (сільських рад), представники неурядових організацій, при яких діють безкоштовні правові приймальні для громадян, а також представники інших неурядових організацій. Зокрема, в обговоренні взяли участь представники Благодійного фонду «Блаженного Климентія Шептицького», громадської організації «Регіональна агенція розвитку Домажирської сільської ради», які виступили партнерами у реалізації вищезазначеного проекту в регіонах, а також представники громадської організації «Святиня», благодійного фонду «Паросток», громадської організації «Центр розвитку та захист прав територіальних громад «Світанок» та інші.

Основними питаннями, які стали предметом обговорення, були роль та важливість ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», роль органів місцевого самоврядування у наданні безоплатної правової допомоги сільському населенню, інформаційні кампанії та зустрічі з громадою як спосіб правової просвіти сільського населення та інші.

Оксана Коваль (Центр громадської адвокатури) розповіла, що в рамках вищезазначеної Ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення» було утворено чотири інформаційно-консультаційні правові центри в селах Львівської області (с.Домажир, с.Малехів, с.Підгайчики та с.Унів) і один - у місті Львові. Консультаційні пункти поширювали свою діяльність не лише на територію одного села, а на територію дії відповідної сільської ради. Так, консультаційний пункт в с.Домажир діяв для мешканців сіл Домажир, Зелів, Жорниська, Кожичі, в с. Підгайчики – для мешканців сіл Підгайчики, Косичі, Погорільці, Туркотин та Шопки; в с.Унів – для мешканців сіл Унів (Міжгір’я), Коросне, Затемне та Сивороги. Загалом правові консультації могли отримати мешканці 14 сіл, залучених до проекту, а також мешканці інших населених пунктів.

Певні групи населення (зокрема, мешканці сіл) не мають доступу до використання правових можливостей, наданим іншим, привілейованим в цьому відношенні членам суспільства, а саме: справедливого та чесного суду, закріплення та захисту майнових прав, трудових прав та можливості існування власної приватної ініціативи. На це наголосила Надія Зелінська, юрист Центру громадської адвокатури. «Здебільшого повсякденне життя таких громад та вирішення спірних ситуацій регулюється нормами звичаєвого права, які далеко не завжди мають правове підґрунтя. Очевидно, що бідні верстви, до яких належить і сільське населення, обмежені у доступі до правових інструментів, які б дозволили їм захищати свої права свідомо та самостійно», - додала вона.

На думку, сільського голови с.Домажир О.Гнипа важливість ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення» полягає в тому, що вона дає змогу сільському населенню безоплатно покращувати свої правові знання в найбільш необхідних сферах суспільного життя, зокрема, щодо порядку спадкування, оформлення прав на землю, отримання соціальних допомог тощо. Він також наголосив на системність у наданні безоплатної правової допомоги сільському населенню, завдяки якій можна досягнути кращого результату.

Лагодівський сільський голова В.Мишолівський відзначив також необхідність співпраці сільських рад і неурядових організацій, які надають безоплатну правову допомогу сільському населенню. Завдяки такій співпраці можна вирішувати проблеми сільського населення певного села загалом, зазначив він, наприклад, завдяки правовій допомозі в селах було запроваджено програми з благоустрою, відстоюються інтереси громади села щодо лісів, іншого комунального майна, відбулися тематичні навчання (інформаційно-правові) для певних категорій мешканців села, наприклад, пайовиків, дітей війни тощо.

Учасники обговорення підкреслили особливу роль безкоштовних правових приймалень для громадян, які на безоплатній основі надають юридичні консультації мешканцям сіл з цих питань.

 

Також учасники підсумували результати діяльності Інформаційно-консультаційного правового Центру, який надавав правові консультації  сільському населенню. Зокрема, було надано понад 1100 правових консультацій, написано близько 420 процесуальних та інших документів, розповсюджено 6000 інформаційних газет та 3000 буклетів, що виготовлені Центром громадської адвокатури, понад 3000 буклетів з правовими консультаціями, що були виготовлені в рамках Ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення».  

 

 

 

 

 

Мар’яна Багній,

 

Центр громадської адвокатури  Версія для друку

  Лінк на e-mail