Hot on line :: Архів новин


Станіславською правозахисною групою та Центром громадської адвокатури надаватимуться правові консультації щодо доступу громадян до користування лісами.

Проблема, на вирішення якої спрямована ця діяльність, зумовлена тим, що тисячі гектарів лісів на Львівщині та Івано-Франківщині вже надані у тимчасове довгострокове користування на 50 років для отримання повного задоволення і зиску від дарів природи, а також для мисливських полювань.

В зв’язку з цим почастішали факти незаконного обмеження вільного доступу громадян до лісів та водойм з боку орендарів земельних ділянок, що межують з об’єктами водного та лісового фонду, незаконне обмеження вільного доступу до водних об’єктів громадян для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей, а також тварин для водопою та незаконне обмеження права громадян вільно перебувати в лісах державної та комунальної власності. Зазвичай звичайні мешканці позбавлені права користування лісами, як національного багатства України, так само і його ресурсами.

Найчастіше порушуються положення лісового законодавства, які стосуються правил ведення рубок лісу в Карпатах та захоплення земель лісового фонду з метою їх переведення в інші категорії, зокрема під забудову. Трапляються і інші порушення: ведення мисливського господарства, браконьєрство, технологічні порушення заготівлі деревини; засмічення лісових угідь побутовими відходами, порушення протипожежної безпеки, порушення положень щодо охорони заповідних зон.

Правові консультації надаватимуться з таких питань:

  • Незаконне захоплення лісів.
  • Участь територіальних громад та їх жителів в ухваленні рішень щодо лісів.Громадський контроль за управлінням та розпорядженням лісами.
  • Дотримання прав громадян-лісокористувачів.
  • Доступ громадян до лісових ресурсів.
  • Реалізація та захист прав громадян та територіальних громад щодо користування лісами.
  • Незаконна вирубка лісів.
  • Інші питання, пов’язані з використанням громадянами лісів.

Правові консультації надаються Станіславською правозахисною групою та Центром громадської адвокатури в рамках проекту «Підтримка та захист права на доступ до ефективного користування, розпоряджання і відновлення лісових ресурсів, посилення участі громади та її мешканців у прийнятті рішень, що стосуються лісових ресурсів в Івано-Франківській та Львівській областях», що реалізується за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail