Hot on line :: Архів новин


Органи публічної влади щодо доступу до інформації про землю демонструють кількісні показники, проте до повноти відповідей не доходить

 

      20 жовтня у місті Івано-Франківськ відбувся круглий стіл «Доступ громадськості до публічної інформації про землі територіальних громад на Прикарпатті».
Під час заходу представники неурядових організацій, засобів масової інформації, органи влади ділились власним досвідом застосування норм Закону України «Про доступ до публічної інформації». Станіславська правозахисна група презентувала результати тестування доступу до інформації про землю на Прикарпатті.
Як відзначив голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин, «так звані «земельні питання» та їхнє вирішення є постійним предметом інтересу громадян, юридичних осіб, медіа. Відсутність доступу до  такої публічної інформації як шляхом пасивного, так і шляхом активного доступу, не дає змогу громадянам реалізувати своє право на отримання земельної ділянки у власність чи в оренду тощо, а громаді здійснювати контроль за ефективним використанням та розпоряджанням земельними ділянками, що знаходяться на території населених пунктів чи за їх межами. До набуття чинності Законом «Про доступ до публічної інформації» органи публічної влади під різними приводами прагнули не надавати таку інформацію».
Експерт проекту Ярослав Васютин інформував, що протягом вересня-жовтня подано 75 запитів до органів влади щодо наявності вільних земельних ділянок, користування земельними ділянками, ефективності такого користування. «Строків надання відповідей намагаються дотримуватись, - відзначив експерт. – Тільки одна місцева адміністрація та районна рада  не надала вчасно відповіді, натомість серед селищних рад із 22 вчасно відповіли лише 14. Однак щодо повноти надання відповідей у сфері земельних питань існує суттєва проблема. Серед «підстав» відмови органи влади наводили такі: для задоволення запиту потрібний статут організації; не проведено розмежувань земель державної та комунальної власності; органи влади не знає, які земельні ділянки є вільними; просили особисто приїхати для ознайомлення; посилались на відсутність інформації у органі влади; знаходження інформації в структурних підрозділах органу влади. Також органи публічної влади надалі застосовують формальні відписки, «описи ситуації» із земельним фондом, у відповідях уникаючи надання інформації.
Адвокат, голова Центру громадської адвокатури  відзначив, що в громадськості є  великі сподівання на виконання норми Закону про оприлюднення актів та проектів рішень, іншої інформації на офіційних веб-сайтах, що має дуже важливе значення саме в світлі  покращення доступу до управління та розпоряджання землею.
Тетяна Яцків, керівник програми правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури, відзначила, що Закон запровадив багато нових підходів, до яких не завжди готові органи публічної влади. «Закон України «Про доступ до публічної інформації» діє, і його потрібно виконувати, - відзначила Тетяна Яцків. – Органам публічної влади необхідно здійснити ряд заходів, що вимагають зусиль, в тому числі оприлюднення актів, їхніх проектів, створення системи обліку документів, приведення у відповідність до Закону веб-ресурсів. Натомість громадські організації та медіа мають не давати можливості «забути» органам влади про вимоги Закону, стимулювати його виконання.» Відеосюжет з зустрічі можна переглянути за посиланням http://1043.com.ua/videonovyny-kanalu-24/71954-u-ivano-frankivsku-obgovoryly-dostup-do-informaciji
       Захід проводився Станіславською правозахисною групою у партнерстві із Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпоряджання землею територіальних громад у Івано-Франківській області».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail