Hot on line :: Архів новин


Проведення фокус-групи щодо забезпечення та реалізації Закону «Про доступ до публічної інформації» із представниками громадськості

10 листопада 2011 року відбулось фокус-групове обговорення з членами неурядових громадських організацій та журналістів щодо доступу до публічної інформації. Метою фокус-групи було визначити, з якими проблемами стикаються запитувачі при поданні запиту на інформацію, в тому числі що стосується ознайомлення і роботи з проектами нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії органів публічної влади. Учасники фокус-групи давали відповідь на питання, щодо найзручнішої для форми подання запиту на інформацію, дій, які роблять у випадку, якщо відповідь на запит не отримали протягом 5 робочих днів від дня подання запиту на інформацію; причин, у зв’язку з яким, відмовляли у наданні інформації та інші. Піднімались питання граничних витрат, пасивного доступу до інформації, спеціального місця для роботи запитувача з інформацією, тощо.

Учасники фокус-групи зазначили, що органи влади на офіційних веб-сайтах публікують інформацію вибірково та непослідовно, на сайтах деяких органів влади створені рубрики «Доступ до інформації», та вони порожні. Часто доводиться подавати запити на інформацію щодо тих питань, документів, які повинні бути розміщеними на сайті (пасивний доступ). Забезпечення пасивного доступу до інформації є особливо важливим для журналістів. Їх робота вимагає швидкого реагування дій, тощо і інколи навіть 5 днів очікувань відповіді на запит є занадто багато. Щодо реагування на ненадання відповіді на запит, найчастіше, як стверджували учасники групи, вони повторно подають запит на інформацію. І тільки після цього, у випадку неотримання відповіді, подають скаргу у прокуратуру. Учасник з Івано-Франківська, стверджує, що в його досвіді мають місце випадки, коли у відповіді на запит на інформацію зазначають, що не знають, хто володіє запитуваною інформацією.
Фокус-група проводилась в рамках проекту «Підвищення прозорості та покращення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».В рамках проекту громадські організації та експерти досліджують проблеми впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях, на скільки існує готовність виконувати його вимоги щодо забезпечення доступу до публічної інформації, в тому числі пасивного доступу, самостійного оприлюднення інформації та актів, та з якими перешкодами стикаються запитувачі інформації та органи публічної влади в цій сфері.
Ініціативу реалізують: Центр громадської адвокатури, Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу, Івано-Франківський обласний осередок ВМГО «Демократичний Альянс», Експертна мережа аналізу державної політики, Станіславська правозахисна група.
 
 
 
 
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail