Hot on line :: Новини організації


Голова Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків взяла участь в першому засіданні Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

 
Перше засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства відбулося в Києві 14 березня 2012 року. На засіданні були присутні 43 члени Координаційної ради та близько 30 представників громадськості.
Указом Президента «Питання сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» утворено Координаційну раду, одним із завданням якої стали розробка Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства.
Голова Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків, член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства відзначила на зустрічі: «Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства є першим системним та комплексним путівником дій органів влади щодо забезпечення умов для розвитку інститутів громадянського суспільства.  У проекті плану першочергових заходів із реалізації Стратегії передбачено законопроектні ініціативи, які уже давно громадськістю відмічені як необхідні. За них відповідальними є різні органи влади, тому важливим  узагальнення  усіх  першочергових ініціатив у плані заходів, що свідчить саме про комплексний та системний підхід. Серед таких – супровід прийняття законопроектів про громадські організації (№7262-1), про благодійництво і благодійні організації (№6343), нова редакція Закону України «Про органи самоорганізації населення» та багато інших. Очевидно, що є і інші, не менш актуальні, однак слід об’єктивно оцінювати можливості, ставлячи вимірювані та зрозумілі кількісні показники.
Щодо якісних показників роботи Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, слід розуміти, що за кожною ініціативою, яка визначена планом, стоятиме важка кабінетна робота, робота у групах, консультації із громадськістю. Завдання – не прийняти той чи інший законопроект чи зміни, а забезпечити відображення необхідних умов для розвитку громадянського суспільства, а також моніторинг подальших проблем. Наприклад, той же законопроект №7262-1 про громадські організації є результатом тривалої роботи, однак слід відзначити, що є в ньому і плюси і мінуси, які потребуватимуть подальшого опрацювання, моніторингу правозастосування.»
З Указом Президента №32/2012 можна ознайомитись за посиланням
http://www.president.gov.ua/documents/14412.html


  Версія для друку

  Лінк на e-mail