Hot on line :: Новини організації


Обмін кращими практиками – важливий елемент покращення діяльності неурядових організацій

 

15-16 березня цього року у місті Львові проводився семінар  «Покращення діяльності правозахисних організацій шляхом обміну кращими практиками».
Участь в семінарі взяли представники правозахисних неурядових громадських організацій та громадські активісти, які працюють в невеликих містечках, селищах та селах України у сфері правозахисту та адвокації інтересів в місцевих громадах.
Як відзначила заступник голови Центру громадської адвокатури Оксана Коваль, «ідея заходу та проекту полягає в пошуку та обміні викликами та досвідом з неурядовими організаціями, які починають працювати в сфері правопросвітницької діяльності та правозахисту в невеликих містечках та селах, та спільне вирішення проблем з якими стикаються мешканці сіл та містечок. В рамках проекту також передбачено стажування чотирьох представників неурядових організацій із числа учасників семінару у Центрі у місті Львові».
Протягом двох днів громадські активісти взяли участь в навчаннях щодо форм роботи правозахисних громадських організацій, успішних та інноваційних прикладів їхньої реалізації, у тому числі роботи у сільських населених пунктах, використання міжнародних інструментів захисту прав людини у діяльності організацій, законодавчого середовища для розвитку організацій, використання інструментів (механізмів) громадської участі в адвокатуванні інтересів цільових груп, нових практик розвитку органів самоорганізації населення та інших форм громадської активності у невеликих населених пунктах та їхнього долучення до надання правової допомоги. В рамках семінару учасники також взяли участь в навчанні щодо комунікації, яка стосується відносин із органами публічної влади, всередині організації, із цільовою групою та іншими організаціями у мережуванні та побудові коаліцій.
Учасники семінару відзначили високий рівень організації, позитивну, вільну атмосферу, професіоналізм доповідачів. Зокрема Іван Биков з Перемишлян, зазначив, що «молодіжним організаціям, таким як їхня, потрібно багато нової інформації, знань, і дуже приємно, що все це можна отримати в такій атмосфері. Саме це допомагає кращому навчанню». Кахай Олександр із Запорізької обласної молодіжної організації «Наше щасливе життя» вказав, що це сприяє формуванню «міжсекторної благодаті», що полягає у співпраці між різними учасниками суспільних відносин. Демчишин Віктор наголосив, що семінар дав йому орієнтири щодо відстоювання та захисту інтересів простих громадян.
Після повернення в свої села, міста, в першу чергу учасники планують поділитись отриманою інформацією з членами своїх організацій, та організацій партнерів, поширювати інформацію про свою організацію в мережах, зайнятись моніторингом органів влади, ефективніше надавати консультацію незахищеним верствам населення, активізувати роботу організації. Учасники раді були познайомитись з досвідом активістів та керівників громадських організації зі всієї України.
Семінар проводився у рамках проекту Центру громадської адвокатури «Покращення діяльності правозахисних організацій шляхом обміну кращими практиками». Проект підтримують програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” та “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду Відродження.
Організатори вдячні Анатолію Анатолійовичу Тобілко за надані фотографії.

Фотографії з семінару можна переглянути тут www.facebook.com/media/set/


  Версія для друку

  Лінк на e-mail