Hot on line :: Новини організації


На Волинському телебаченні обговорювали перший річний досвід області реалізації Закону «Про доступ до публічної інформації»

 

У студії Волинського телебачення на програмі «Громадській вектор» представники громадських організацій, місцевої влади та журналісти обговорили питання першого року  реалізації Закону «Про доступ до публічної інформації» в області.
Як відзначив виконавчий директор Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Шелеп, «Закон України «Про доступ до публічної інформації» надав демократичний інструмент для роботи журналістам та громадським активістам, а також стимул підвищення прозорості діяльності органів влади». Позитивно оцінили Закон і представники органів влади. Заступник начальника юридичного відділу апарату Волинської ОДА Лілія Костянтинівна Дробишинець – відзначила, що Закон «Про доступ до публічної інформації» запровадив багато можливість звернення за допомогою електронної скриньки, розмежовано звернення та запит на інформацію, запроваджено інші прогресивні підходи до роботи із інформацією органу влади.
Учасниками  проаналізовано статистику подання запитів на інформацію, проблеми, з якими  стикались працівники органів публічної влади в області. Багато із озвучених проблем стосувались незнання як організовувати роботу із Законом, одним із яких залишається питання реєстру документів. Зі своєї сторони журналісти та громадські активісти розповіли  про перешкоди реалізації права на доступ до публічної інформації.
Експерт Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Марія Доманська звернула увагу на такі проблеми як повне оприлюднення текстів рішень, їх послідовне оприлюднення, розміщення проектів актів. В ефірі також було представлено  інші результати громадських досліджень, які проводились громадськими організаціями «Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу», «Центр громадської адвокатури» та партнерами у Волинській, Івано-Франківській та Львівській областях у рамках проекту «Моніторинг забезпечення та посилення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Відео можна переглянути за посиланнями нижче

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch


  Версія для друку

  Лінк на e-mail