Hot on line :: Архів новин


Про те як забезпечується Право Знати у Львівській, Волинській та Івано-Франківській області правозахисники та експерти розповіли на прес-конференції

 

28 вересня  весь світ відзначив  Міжнародний день Права Знати, що вперше започаткований The Freedom of Information Advocates Network (FOIAnet) у 2003 році (http://foiadvocates.net/).
Для України чинним уже більше року є нове законодавство, що стосується доступу до публічної інформації. Закон України «Про доступ до публічної інформації» високо оцінений міжнародними та національними експертами. Водночас на шляху його впровадження органи публічної влади та користувачі Закону стикнулись із рядом перешкод реалізації та гарантуванні права знати.
Про результати моніторингу забезпечення доступу до публічної інформації у Львівській, Івано-Франківській та Волинській області правозахисники та експерти Центру громадської адвокатури поінформували на прес-конференції, яка відбулась  3 жовтня 2012 року у місті Львові.
Тетяна Яцків, голова Центру громадської адвокатури вказала, що загалом із першочерговими заходами органи публічної влади справились, таким як визначення відповідального за питання забезпечення доступу до інформації, прийняття актів, визначення форм для запитів. «Однак, як засвідчують результати моніторингу, надалі проблемними є забезпечення повного, систематичного і вчасного оприлюднення актів та проектів актів органами влади, належне функціонування офіційних веб-сайтів, створення системи обліку документів, застосування обмежень для службового користування, інші незаконні обмеження у доступі,»- додала керівник проекту.
Як відзначила координатор моніторингу  «відсутні «непереборні» перешкоди для органів публічної влади, щоб виконувати вимоги Закону «Про доступ до публічної інформації». Ми виявили як найгірші практики у діяльності органів публічної влади, так і є позитивні практики, в яких органи влади навіть за обмежених ресурсів організовують і вчасне, повне оприлюднення проектів актів, так і створили систему обліку документів.» «Для того, щоб надалі Закон «Про доступ до публічної інформації» діяв і подальші заходи його виконання здійснювались, потрібна  увага до його повної реалізації громадськості та органів влади".
Прес-конференція проводилась ГО «Центр громадської адвокатури» у рамках проекту «Підвищення прозорості та покращення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
 
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail