Hot on line :: Новини організації


Про моделі центрів надання безоплатної правової допомоги на базі органів місцевого самоврядування розповіли на семінарі-тренінгу для представників органів юстиції та органів місцевого самоврядування

 19 жовтня у місті Херсон проводився семінар-тренінг спільного проекту Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства юстиції України під назвою «Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних».

Тетяна Яцків, адвокат, голова Центру громадської адвокатури  виступила із презентацією щодо  моделей  центрів (установ) надання первинної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Тетяна у презентації розповіла про можливості співпраці органів місцевого самоврядування та суб’єктів приватного права для організації безоплатної правової допомоги.  Голова Центру окреслила переваги і недоліки різних моделей центрів правової допомоги у територіальних громадах. Особливу увагу приділено співпраці інститутів громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування, яка дозволяє залучити ресурси для діяльності центрів. Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» органи місцевого самоврядування наділені правом, а не обов’язком створювати установи надання безоплатної правової допомоги чи залучати суб’єктів приватного права, окремих фахівців у галузі права за договором. Окрім того, фінансування витрат на таку діяльність забезпечується не із державного бюджету, а із бюджету органу місцевого самоврядування, інших джерел, не заборонених законодавством. В цьому питанні, як ніколи, можуть допомогти інститути громадянського суспільства.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail