Hot on line :: Архів новин


Особи, які стикаються з труднощами при проходженні медико-соціальної експертизи зможуть отримати кваліфіковану консультацію юриста.

 

Центр громадської адвокатури розпочав реалізацію проекту «Реалізація громадських ініціатив підтримки правової допомоги щодо проходження медико-соціальної експертизи та пов’язаних із нею питань, аналізу викликів інвалідизації, реабілітації, підготовки пропозицій та їх просування».
Як відомо, медико-соціальна експертиза лежить в площині важливих прав людини, які стосуються медицини, реабілітації та відновлення працездатності, соціального захисту, трудових можливостей, реалізації особистості, включення людей із інвалідністю у суспільне життя. Однак в Україні функціонування медико-соціальної експертизи пов’язане із багатьма проблемами, в тому числі корупційними діяннями, непрозорості роботи, відсутності громадського контролю, недосконалості нормативного забезпечення, право просвітницької роботи тощо.
У рамках даного проекту буде реалізовуватися громадська ініціатива, спрямована на підтримку та надання правової допомоги щодо медико-соціальної експертизи та пов’язаних із нею питань в Україні через доступні засоби комунікації надання правової допомоги, буде здійснено моніторинг проблем проведення медико-соціальної експертизи, присвоєння інвалідності та пов’язаних із цим процесом питань, підготовлено пропозиції експертами за результатами моніторингу та громадської експертизи, а також буде відбуватися подальше лобіювання даних пропозицій в органах влади, що має на меті вдосконалити та привести у відповідність до міжнародних стандартів законодавство в даній сфері.
Для громадян, які стикаються з проблемами чи труднощами при проходженні медико-соціальної експертної комісії для встановлення інвалідності чи здійснення переогляду передбачена діяльність правової приймальні, де можна отримати кваліфіковану консультацію юриста щодо проблемних питань. Також, юристами Центру буде здійснюватися правовий супровід судових справ, щодо порушень прав громадян медико-соціальними експертними комісіями.
Проект реалізовується за фінансової підтримки Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail