Hot on line :: Новини організації


ЦГА звернувся до народних депутатів щодо підтримки законопроекту про прозорість бюджетних коштів

 Центр громадської адвокатури та інші партнери коаліції «За прозорість використання бюджетних коштів» звернулись до народних депутатів та фракцій щодо підтримки законопроекту 2012а.

Необхідність прийняття законопроекту викликана загальносуспільною потребою забезпечення публічного доступу та інформаційної відкритості щодо використання публічних коштів - коштів платників податків України, які витрачаються розпорядниками коштів державного і місцевого бюджетів, суб’єктів господарювання державної і комунальної власності,установами загальнообов’язкового державного страхування і органами пенсійного фонду. Наразі, норми щодо публічного доступу та інформаційної відкритості з питань використання публічних коштів, що існують в Україні, мають фрагментований, розмитий і несистемний характер, що суттєво звужує права громадян на публічний доступ до інформації щодо використання їх коштів як платників податків. 

Ініціаторами законопроекту №2012а у Парламенті є народні депутати: Чумак В.В., Оробець Л.Ю., Пишний А.Г., Медуниця О.В., Калетник О.М., Головко М.Й. Законопроект прийнятий 3 червня у першому читанні, передбачається його розгляд у другому читанні 12-15 серпня.

Публікацію було створено в рамках проекту "Створення і впровадження державної системи контролю за коштами "Відкритий бюджет", який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.

Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні


  Версія для друку

  Лінк на e-mail