Hot on line :: Новини організації


На круглому столі обговорили питання міжсекторальної співпраці та яким чином забезпечити прозорість та підзвітність бюджетів у галузі охорони здоров’я

15 квітня у місті Львові рамках медичної виставки «ГалМЕД»  відбувся круглий стіл «Актуальні питання співпраці з громадськістю в сфері охорони здоров’я».

Участь у заході взяли представники структурних підрозділів Львівської ОДА, громадські активісти, представники релігійних організацій та об’єднань, лікарі.

У рамках заходу обговорювались питання нових організаційних форм міжсекторального партнерства, ефективна комунікація між установами і закладами охорони здоров‘я та різноманітними об‘єднаннями громадян (політичними, громадськими, релігійними тощо), соціальна мобілізація територіальних громад задля покращення громадського здоров‘я, забезпечення доступу громадськості до публічної інформації, до проведення громадської експертизи діяльності медичних закладів, контролю за бюджетним процесом у сфері охорони  здоров‘я.

Голова ГО «Центр громадської адвокатури» Тетяна Яцків на заході презентувала тематику залучення громадськості до формування та реалізації політики у сфері охорони здоров‘я та інструментів для участі громадськості у бюджетному процесі. Було презентовано громадську експертизу діяльності ЛОДА, а також пропозиції за її результатами, що підготовлені у рамках проекту «Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні», що підтримується програмою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Пошивак Тетяна Петрівна,  головний лікар Львівського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення презентувала «Партнерство з чорнобильськими громадськими організаціями та громадською консультативною (опікунською) радою»,  Середа Степан Васильович, голова Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації  розповів про роль і місце громадських рад при органах місцевого самоврядування. Шалапський Іван Ярославович, член правління ЛОО Ліги соціальних працівників України, ознайомив із досвідом співпраці ЛОО Ліги соціальних працівників України з територіальними громадами та релігійними організаціями у сфері протидії туберкульозу.

Модератором круглого столу став Юрій Островерха, керівник Львівського обласного центру здоров’я. Співорганізаторами заходу також стали Департамент охорони здоров’я ЛОДА та ПрАТ «Гал-ЕКСПО».

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail