Hot on line :: Новини організації


В селі Деревні на Жовківщині обговорювали перспективи утворення об’єднаної громади.

17 квітня 2016 року на Жовківщині за підтримки Центру громадської адвокатури відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку села Деревні в умовах децентралізації влади в Україні».

У заході взяли участь понад двадцять осіб. Серед них місцеві активісти, депутати сільської ради, керівники установ та організацій села.  Взяли участь також і гості, зокрема представник Тростянецької об’єднаної громади в Миколаївському районі  Олександра Дзиндра та керівник органу самоорганізації населення «Бабичі» з Радехівщини Михайло Окіс.

Круглий стіл відкрили Наталія Кертичак, представниця Фундації «Освіта для демократії» (Варшава) та Оксана Чабан, представниця громадської організації «Товариство Лева» (Львів).

Виступи спікерів щодо засад децентралізації влади в Україні та стану формування об’єднаних громад у Львівщині продовжилися жвавим обговоренням.  Учасники дискутували щодо майбутнього села .  Важливим у цьому став досвід Тростянецької громади, про який присутнім розповідала Олександра Дзиндра. Врешті обговорення зійшлось до того, що громаді села треба проявляти ініціативу та рухатися в напрямку до об’єднання. Найбільш підходящим на думку присутніх мав би бути варіант об’єднання з Кулявою.

«Наша громада, хоча б і була досить невеликою все ж за попередніми підрахунками – спроможною. Звісно, що рахувати ще треба більш детально. Все ж ми могли б частину питань вирішувати через співробітництво з Туринківською об’єднаною громадою. А час би показав вже точно наскільки ми і справді спроможні» - зауважив модератор заходу Богдан Зелений.

Учасниками круглого столу досягли згоди щодо необхідності налагодження переговорного процесу з жителями Куляви.

Далі предметом обговорення стали також перспективні напрями розвитку села, які на думку виступаючих треба розвивати. Найбільше всіх присутніх хвилювало питання розвитку інфраструктури, зокрема питання ремонту доріг.  Також особливу увагу було приділено питанню налагодження роботи у напрямку розвитку підприємництва та створенню робочих місць. Говорили і про опорні школи, дошкільну освіту в громаді та ін.

На завершення круглого столу учасники обговорювали питання самоорганізації громади та важливість цього у її розвитку. Михайло Окіс розповів про досягнуті успіхи села Бабичі Радехівського району, яких їм вдалося досягнути завдяки створенню сільського комітету у 2011 році. У підсумку учасники обговорення дійшли згоди про необхідність відновлення початого у 2014 році процесу створення органу самоорганізації населення – сільського комітету. Такий комітет міг би займатися питаннями збору та вивозу сміття, утриманням територій загального користування, придорожніх смуг, цвинтаря та ін.

 

 

Захід проводився Фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), ВОМГО «Наше Поділля», Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів) в рамках проекту «Сильні місцеві громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», котрий реалізується за підтримки Фонду міжнародної солідарності (SolidarityFund.PL) та співфінансується у рамках Польсько-канадської програми підтримки демократії, яка є програмою Фонду міжнародної солідарності, фінансованою урядами Канади та Польщі (у рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польщі).

Партнером в організації і проведенні круглого столу виступав Центр громадської адвокатури.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail