Hot on line :: Новини організації


У Тростянецькій ОТГ говорили про перспективи розвитку громади

25 травня 2016 року у Народному домі села Тростянець, що на Миколаївщині відбувся круглий стіл «Розвиток Тростянецької об’єднаної територіальної громади». В рамках круглого столу було обговорено стратегічні напрями розвитку об’єднаної громади.

Богдан Зелений, координатор проектів ГО «Центр громадської адвокатури» презентував присутнім первинний проект Стратегії розвитку об’єднаної громади. Під час свого виступу представник організації наголосив на сильних сторонах розвитку громади, їх потенціалі, а також зупинився на окремих аспектах розвитку громади, які треба змінювати і вдосконалювати.

На думку експертів-економістів залучених до розробки проекту Стратегії Тростянецькій громаді найперше необхідно зосередитися на залученні інвесторів із супутніх до раніше існуючого виробництва галузей економіки, у певній мірі скоротити обсяги видатків на соціально-культурну сферу та налагоджувати транскордонне співробітництво. Саме встановлення взаємовигідних партнерських зв’язків із гмінами Польщі та за умови розробки проектно-кошторисної документації стане запорукою успішної участі громади у різноманітних грантових програмах, як внутрішніх, так і за підтримки Європейського Союзу.

Зі слів Богдана Зеленого, громаді до свого розвитку необхідно підходити комплексно. Великий розмір території із різноманіттям ландшафтів та багатими природніми ресурсами може дозволити розвиватися Тростянецькій ОТГ як у промисловому чи аграрному напрямку, так і у сфері рекреації і туризму.

Учасники жваво обговорювали питання розвитку громади, дискутували та обмінювалися своїм бачення.

Під час заходу не обійшлося і без обговорення існуючого стану реформи децентралізації в Україні і тих викликів, з якими зустрічається громада. Врешті невирішення таких проблемних питань гальмує процес розвитку не лише Тростянецької, а й інших об’єднаних територіальних громад в Україні.

Учасниками заходу стали голова об’єднаної територіальної громади, депутати, старости, місцеві підприємці, громадські активісти, представники органів державної влади та ін. З метою перейняття досвіду участь у заході також взяли представники ініціативної групи з утворення Розвадівської об’єднаної територіальної громади.

Партнером в організації і проведенні круглого столу виступала громадська організація «Товариство Лева» (Львів).

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail