Hot on line :: Новини організації


У Дублянській ОТГ розглядали потенційні джерела збільшення прибутків громади

 

 

25 серпня 2016 року за участі представників бізнесу та активної громадськості в смт. Дубляни, що на Самбірщині, відбулося перше засідання робочої групи по розробці Стратегії розвитку громади. В рамках засідання учасники обміркували конкретні інвестиційні пропозиції, напрямки розвитку сільського господарства та первинної переробки продукції.

В рамках засідання кожен учасник мав можливість висловити свої пропозиції щодо розвитку згаданих галузей. В першу чергу увагу присутніх було звернуто на 200 га вільної землі та про потенційні шляхи її загосподарювання. Цікавою була пропозиція щодо влаштування сонячної електростанції (СЕС) за прикладом сусіднього села Ралівки, де вже виробляють сонячну енергію. Потенційно, що на території Дублянської громади можна було б розширювати потужності вже створеної СЕС. З присутніми тут підприємцями було обговорено проблемні питання їх діяльності, які можна було б вирішувати на місцевому рівні. Тут була слушною думка висловлена директором місцевого підрозділу ТзОВ «Барком». Виявляється у них є проблема з гноєм, який накопичується у великих обсягах і який просто складується. Як варіант вирішення цієї проблеми, а також співпраці влади та бізнесу було б встановлення в Дублянах комунальної біогазової установки, котра б щорічно могла виробляти до 20 тис. метрів кубічних палива і більше. Це сприяло б і покращенню екологічної ситуації в громаді і її енергонезалежності. Тим паче, що зараз увесь тягар по забезпеченню закладів соціальної сфери лежить саме на плечах громади.

Досить жвавим було обговорення напрямку розвитку агросектора в громаді. Зі слів присутніх у Дублянах є багато пасічників, і в них є проблеми із збутом меду. Такі ж проблеми має і ТзОВ «Барком», яке окрім ферм на території Дублян має і пасіку. В даному випадку всі присутні погодилися в необхідності сформувати спілку пасічників (кооператив), яка б виступала реалізатором виробленого меду та інших продуктів бджільництва. Гуртом легше сформувати більші партії продукції, отримати необхідні дозволи і сертифікати та ін. Про кооперацію говорилося також і в розрізі ягідництва, овочівництва та розвитку молочного тваринництва. Не оминули увагою присутні існуючі в області програми по підтримці згаданих напрямів. Зокрема, місцеві мешканці зацікавилися програмою «500 успішних сімейних господарств», а також проектом по розвитку молочної галузі в Україні від канадської організації СОКЛОДЕВІ, який реалізовується на теренах Львівщини за підтримки Львівської обласної агарної дорадчої служби.

У підсумку було досягнуто згоди щодо необхідності провести зустрічі із представниками департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА та Львівської обласної аграрної дорадчої служби. Також варто проконсультуватися із експертами щодо можливості встановлення біогазової установки в громаді та провести переговори із представниками Ралівської СЕС щодо розширення потужностей із виробництва електроенергії на території Дублян.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail