Hot on line :: Новини організації


Кооперація як спосіб внутрішнього інвестування в громаді

 

 

Під такою назвою 27 грудня відбувся семінар в Дублянській об’єднаній громаді. Учасниками семінару стали понад двадцять представників громади: активісти, депутати, голови домогосподарств – власники корів, керівництво селищної ради.

Семінар проводили тренери Львівської аграрної дорадчої служби та Кооперативного об’єднання «Рівноправність» Михайло Вишньовський та Микола Шпек. Голова Дублянської обєднаної громади Роман Когут наголосив на важливості розвитку внутрішнього підприємництва в громаді у будь-яких формах. «Чекати коли в громаду прийде інвестор можна досить довго і не завжди успішно. А розвивати наших внутрішніх виробників завжди є можливим. Навіть якщо жителі громади, які займаються бізнесом не будуть великим платниками податків, все ж їх добробут запорука успіху всієї громади. Де заможні люди, там і громада заможна.» - підкреслив голова.

В межах програми присутні дізналися про те, що таке кооперація та які її основні переваги. Михайло Вишньовський розповів присутнім як функціонують кооперативи та які вони бувають. Крім цього, експерт розповів про існуючий стан кооперації в Україні. У свою чергу Микола Шпек поінформував присутніх про можливості для громади в межах діючого на території області канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». За цим проектом громадам надається допомога в організації доїння на пасовищах, їх окультурення, заготівлі молока та створенні молочних сімейних ферм. Одним із результатів проекту мало б стати створення кооперативного молокопереробного заводу, що дозволяло б забезпечувати належні ціни на молоко, яке приймається від людей.

За підсумками семінару учасники підтримали ініціативу щодо створення кооперативу в громаді. А також було визначено перші два потенційних напрямки роботи такого кооперативу: заготівля та збут молока і збут меду та інших бджоло продуктів. Крім цього було досягнуто домовленості щодо подальшої участі громади в проекті «Розвиток молочного бізнесу в Україні» з тим, щоб з весни 2017 року розпочати організацію доїння на пасовищі та збору молока хоча б в одному із сіл громади.

 

 

Захід проводився громадською організацією «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Сталий розвиток Дублянської об’єднаної територіальної громади через стратегічне планування», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail