Hot on line :: Новини організації


В Дублянській ОТГ розвиватимуть молочний бізнес

 02 грудня в селі Майничі на Самбірщині відбулася зустріч активу села з представниками Львівської аграрної дорадчої служби та Об’єднання кооперативів «Рівноправність». Під час зустрічі обговорювали участь села в проекті «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Цей проект надає громадам можливість організовувати збут молока від домогосподарств, крім цього він зорієнтований на забезпечення належних умов випасання корів шляхом перезалуження пасовищ. Також, громадам надається можливість забезпечувати високу якість молока шляхом доїння та захолодження безпосередньо на пасовищі. Для цього проект надає громаді спеціалізовані литовські установки доїння на пасовищі. Для участі громади у проекті також допомагаю зі створенням сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Ще одним із напрямів проекту є допомога у створенні сімейних молочних ферм. В межах проекту громада може отримати безповоротну допомогу у вигляді обладнання на суму близько 500 тис. грн.

Згаданий проект впроваджується у Львівській області ще з 2011 року. Зараз це вже його друга фаза, котра розпочалася у 2014 році та триватиме аж до 2021 року. Впродовж усього цього строку громади, які братимуть участь у проекті отримуватимуть різноманітну консультаційну підтримку, допомогу обладнанням та інше сприяння. Впроваджують цей проект Львівська аграрна дорадча служба та Об’єднання кооперативів «Рівноправність» за фінансової підтримки Канади.

Під час зустрічі жителі села разом із експертами детально розібралися із усіма аспектами співпраці. Попередньо обміркували потенційні місця для облаштування культурного пасовища та інші організаційні моменти. Присутні учасники погодилися з тим, що необхідно залучати до цього якомога більшу кількість односельчан, провести серед них інформаційну кампанію та залучити до впровадження проекту для спільного добробуту.

Участь в обговоренні взяли місцевий староста, депутат Дублянської селищної ради від села Майничі та місцеві активісти, які є власниками корів.

Захід проводився громадською організацією «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Сталий розвиток Дублянської об’єднаної територіальної громади через стратегічне планування», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

     


  Версія для друку

  Лінк на e-mail