Hot on line :: Новини організації


У Львові обговорювали реформування митних процедур на місцевому рівні

 

31 серпня 2017 року у Львові відбувся круглий стіл «Впровадження нових механізмів роботи контролюючих та митних органів на локальному рівні».

Проведення заходу стало підведенням підсумків реалізації ініціативи «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі», що реалізовувалася ГО «Центр громадської адвокатури» в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі».

Учасниками заходу стали представники малих підприємств Львівщини, які здійснюють чи планують здійснювати ввезення/вивезення товарів, представники громадських організацій та бізнес-асоціацій, представники державних органів Львівської області.

 Метою заходів проектної ініціативи було сприяння прозорості роботи органів влади, які залучені до прийняття та реалізації рішень у сфері митної політики та залучення громадськості до формування та контролю рішень на локальному рівні. У ході досліджень експертами проекту проаналізовано основні механізми при здійсненні процедур ввезення/вивезення продукції через державний кордон, підготовлено їх аналіз та потри у їх реформуванні у контексті реалізації положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Одними із важливих пріоритетів подальшого реформування визначено необхідність створення таких процедур, які дозволять представникам бізнесу самостійно проводити увесь комплекс заходів по взаємодії з митними та контролюючими органами, а також впровадження відповідних сучасних електронних систем та ресурсів державних органів для спрощення подання документації і отримання результату перевірок.

Під час круглого столу керівник проекту Ярослав Хауляк представив опрацьовані в рамках проекту «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі» інформаційні друковані матеріали за допомогою яких доступно представлено найважливіші поняття та електронні ресурси корисні початківцям зовнішньоекономічної діяльності.

З буклетом «Інформація для підприємців, які бажають здійснювати експорт/імпорт продукції» можна ознайомитися і в електронному вигляді (http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1486).

Електронний примірник плакату: «Путівник процедур ввезення/вивезення продукції через кордон України при використанні принципу «єдиного вікна» (http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1487).

 

Експерт проекту Богдан Зелений представив учасникам план дій  щодо впровадження змін в системі зовнішньої торгівлі та їх імплементацію на рівні області. Серед основних питань було наголошено на потребі систематизації інформації для підприємців, яка знаходиться на офіційних Інтернет ресурсах, а також створення електронних сервісів, які б допомогли підприємцям взаємодіяти з митними органами самостійно, без залучення посередників – митних брокерів.

Захід проводиться в рамках ініціативи «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі», що реалізується ГО «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» за сприяння Європейського Союзу.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail