Hot on line :: Архів новин


Через доступ до інформації та знання про свої права – до участі у молодіжних програмах та їх фінансуванні

На форумі у м. Судова Вишня на Львівщині зібрались активні представники молодіжних громадських організацій, органів студентського самоврядування, дитячих та спортивних організацій, громадські активісти, представники органів влади, які працюють з молоддю.

Участь у форумі взяли  50 представників із Кіровограда, Львівщини, Києва, Донецька, Житомира, Одеси та області, Волині, Вінницької області, Тернополя, Харкова, Рівненщини, Луганська, Хмельницька та інших.

Метою форуму є обмін досвідом та інформацією між молодіжними НУО та громадськими активістами, органами влади щодо доступу молоді та організацій до публічної інформації, участі у формуванні та реалізації актів, якими визначаються напрямки молодіжних програм, фінансування із державного та місцевих бюджетів, захисті своїх прав та прав молоді на інформацію, участі у нормотворчості, моніторингу діяльності органів влади.
 
Захід проводився протягом двох днів. У перший день  учасники брали участь у обговоренні та обміні досвідом, напрацюванні спільних дій у форматі «відкритого простору». Обговорювались питання, які пропонувались учасниками та які є актуальними для молоді їхніх областей та міст: питання законодавчого регулювання доступу до інформації про молодіжні програми та їх фінансування із місцевих та державного бюджету; стан участі молоді у формуванні та реалізації публічної політики; кампанії адвокасі та лобіювання молодіжних організацій; шляхи співпраці та впливу на рішення органів влади у справах молоді; проблеми доступу молоді до фінансування програм та критерії фінансування; як посилити участь молоді у формуванні публічної політики.
 
18 липня для представників молодіжних громадських організацій та студентських лідерів проводились тренінги щодо отримання та лобіювання отримання доступу до інформації, оскарження незаконних відмов у отриманні інформації, здійснення моніторингу діяльності органів влади у справах молоді, успішних практик та кампаній.
 
Форум проводився Комітетом підтримки студентського самоврядування у партнерстві із Центром громадської адвокатури, Асоціацією молодих реформаторів у рамках проекту «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
 
Проект має на меті покращення реалізації та захисту права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування із державного та місцевих бюджетів, навчання та активізацію організацій у реалізації та захисті права на інформацію.
 
 

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail