Центр Громадської Адвокатури

У Дублянах вчилися розвитку кооперативів

29 вересня 2017 року в приміщенні селищної ради відбувся семінар на тему «Створення та забезпечення ефективної роботи сільськогосподарського кооперативу». Учасниками тренінгу стали місцеві депутати та жителі Дублянської об’єднаної територіальної громади, зокрема місцеві бджолярі та господарі, що займаються вирощуванням ягід.

Під час заходу учасники мали можливість розглянути основи діяльності кооперативу, його основні принципи та відмінності від інших форм господарювання. Експерт з кооперації Львівської аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський представив досвід розвитку кооперації в різних країнах світу, а саме Канади, Польщі, Німеччини, Литви. Особлива увага була звернута на приклади успішного функціонування кооперативів у Львівській області, зокрема молочних, ягідних та ін.

На останок учасники розглянули основи організації діяльності кооперативу, механізми його функціонування, управління тощо. В межах обговорення після проведення семінару учасники-місцеві бджолярі разом з експертом обговорювали перспективи створення кооперативу пасічників. За підрахунками в Дублянах та довколишніх селах нараховується близько ста пасічників. Їх об’єднання дало б можливість полегшити збут виробленої продукції, а також здешевити затрати на придбання різних препаратів для догляду за бджолами та розхідних матеріалів.

Захід проводиться у межах проекту «Впровадження Стратегії розвитку Дублянської об’єднаної територіальної громади» громадської організації «Центр громадської адвокатури», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 


© Центр Громадської Адвокатури - CGA.in.ua