Центр Громадської Адвокатури

Інформаційно-просвітницький автопробіг на підтримку антикорупційних приймалень на Львівщині

20 листопада відбувся автопробіг містечками та селами Львівщини, у якому взяли участь такі населені пункти як Гряда, Грибовичі, Дорошів, Куликів, Жовква, Туринка, Великі Мости, Гірник, Червоноград, Сокаль, Белз та інші.

Метою автопробігу було інформувати про можливість отримання правової допомоги у громадських приймальнях у конфліктах з органами влади та у боротьбі із надмірною бюрократією, розповсюдити тематичні інформаційні матеріали, видання для громадян, привернути увагу до проблеми саме віддалених від великих міст населених пунктів у районах.
 
Під час акцій у населених пунктах розповсюджувались інформаційні матеріали: буклети про діяльність приймальні із описом послуг, які надаються юристами та адвокатами, напрямками діяльності проекту, інформаційні плакати та наклейки, бюлетені, антикорупційні гроші, посібники «Самозахист від корупції», про судову систему та інші корисні видання для громадян. Загалом під час автопробігу було розповсюджено понад 3000 інформаційних матеріалів. Пробіг робив зупинки у людних місцях населених пунктів, зокрема біля ринків, на зупинках автостанцій, у центрі містечок та сіл. Також тематичні наклейки «Отримання хабара принижує честь працівника ДАІ» поширено серед водіїв міжміських автобусів, працівників ДАІ, АЗС.
 
Також громадяни мали можливість отримати первинні правові консультації щодо питань, що стосуються конфліктів з органами влади та надмірної бюрократії, що виникає при зверненні до них.
 
Як відзначила координатор акції Ірина Михалюк,  «завдяки таким цікавим заходам вдається залучити та інформувати про діяльність громадських приймалень, організацій, долучити до проектів  громадян із районів, невеликих містечок та сіл, адже більшість ініціатив переважно реалізовується у великих містах та обласних центрах». Так у липні цього року мобільні юридичні консультації та просвітницькі заходи організація проводила в інших населених пунктах, зокрема інформаційно-просвітницька акція «Правова просвіта – шлях до подолання корупції» охопила тоді райцентри Львівщини - Перемишляни, Кам’янка-Бузька, Пустомити та Городок. У результаті активного інформування серед громадян, які консультуються у громадській приймальні, збільшилась кількість  таких, які мешкають у районах Львівщини.
 
Захід проводився Центром громадської адвокатури за підтримки проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконує Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації «Виклики тисячоліття (МСС)». © Центр Громадської Адвокатури - CGA.in.ua