Hot on line :: Новини організації


Посібник «Легалізація та держреєстрація організацій у сфері місцевого розвитку»

У 2008 році програмою правової підтримки організацій громадського сектору було підготовлено посібник «Державна реєстрація громадських організацій, благодійних, релігійних організацій, профспілок: від А до Я», який став повноцін­ним довідником реєстрації громадських організацій, релігій­них організацій, профспілок, благодійних організацій в Украї­ні, в якому роз'яснювались усі особливості складного і суперечливого законодавства про реєстрацію.
 Новий практичний посібник «Легалізація та держреєстрація громадських, благодійних організацій, інших організацій у сфері місцевого розвитку»  у частині процедур реєстрації благодійних та громадських організацій доповнений та змінений із врахуванням нових положень законодавства, а також підходів у практиці, враховуючи дворічну роботу програми правової підтримки неурядових організацій Центру громадської адвокатури, надання правових консультації, складання документів на реєстрацію організацій, іншого правового супроводу громадських ініціатив.
У  виданні  описуються процедури реєстрації, типові питання та проблеми, подаються зразки документів для легалізації та реєстрації організацій та юридичних осіб. Враховуючи об’єм документів на реєстрацію, кількість спірних питань, які виникають під час реєстрації та які частково вміщені у посібнику, організаціям громадського сектору та відповідальним органам влади варто задумуватись над  суттєвими змінами до законодавства про реєстрацію. Тим паче, що існує уже встановлене Європейським Судом з прав людини порушення Україною статті 11 Євроконвенції про права людини, визнано процедури реєстрації організацій такими, що порушують право на об’єднання.
Враховуючи можливість змін у практиці застосування та законодавстві, радимо перевіряти відсутність змін до посібника та зразків документів на порталі «Юрист НГО» lawngo.net (в електронну версію будуть вноситись актуальні зміни у разі зміни законодавства)
 Також програма правової підтримки НУО надає необхідні консультації та правовий супровід з цього та інших питань. Контакти приймальні можна знайти на веб-сайті.
Автори та укладачі висловлюють подяку програмі «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», за підтримки якої підготовлено та видано посібник. Також дякуємо представникам неурядових організацій, які долучились до обговорення та покращення формату та змісту видання.
Електронна версія посібника є доступною для користування для будь-кого. ЇЇ можна завантажити із порталу "Юрист НГО" (з дотриманням вимог опублікування ТУТ) або надіслати запит на скриньку програми info@lawngo.net


 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail