Бібліотека видань ЦГА :: Інформаційні


Участь організацій громадського сектору у формуванні та реалізації державної та місцевої політики: путівник по інструментах

Підготовлений путівник стосується правових інструментів участі організацій громадського сектору, ініціативних груп, громадян у формуванні та реалізації державної та місцевої політики.

В  тому числі  видання висвітлює правові питання проведення  консультацій із громадськістю, громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, прав та можливостей організацій для участі у регуляторній політиці, громадських  рад та інших дорадчих органів, доступу до публічної інформації організацій та громадян, експертизи проектів нормативно-правових актів.
 
У путівнику присвячено увагу законодавчому регулюванню застосування «місцевих» інструментів у територіальних громадах, зокрема, місцевих референдумів, загальних зборів громадян за місцем проживання, місцевих ініціатив, громадських слухань, ролі органів самоорганізації населення. Також окремий розділ присвячено такому інструменту «впливу» громадськості на владу як оскарження незаконних дій, рішень, бездіяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
 
Путівник підготовлено програмою правової підтримки неурядових організацій у рамках проекту Центру громадської адвокатури «Правовий супровід громадських ініціатив у сфері місцевого розвитку» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».
 
Електронна версія доступна на порталі «Юрист НГО» для завантаження ТУТ, також у slideshare.
 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail