Hot on line :: Архів новин


Правова просвіта для сільського населення триває

 

Починаючи з грудня минулого року у трьох районах Львівщини (Пустомитівський, Сокальський та Перемишлянський) надаються безоплатні правові консультації сільському населенню.  Консультаційні пункти діють в рамках проекту «Правова допомога та просвіта для вразливих верств населення», який здійснюється Центром громадської адвокатури за підтримки Проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» та за сприяння громадських організацій «Святиня» та «Центр розвитку та захист прав територіальних громад «Світанок», благодійного фонду «Паросток», та Сороки-Львівської, Волсвинської, Лагодівської сільських рад.

За час діяльності консультаційних пунктів мешканцям сіл було надано понад 100 правових консультацій на різну тематику. Зокрема, найбільш поширеними питаннями, які цікавили громадян, стосувалися спадкування, соціальних виплат та земельних питань.

Загалом в Україні досить гостро постає проблема правової та соціальної ізоляції вразливих верств населення, внаслідок відсутності інформування щодо їх прав та механізмів їх захисту. Особливо гостро це питання стосується населення, яке проживає в сільській місцевості. Зокрема, громадяни, що належать до  даної категорії, є дуже вразливими та обмеженими в реалізації своїх прав.

А саме, особа, що проживає в місті, має більше можливостей  захистити свої порушені права через  громадські організації, звернувшись до безкоштовних приймалень, також для міських жителів доступні різні форми безкоштовної правової допомоги (громадські організації, різноманітні приймальні при органах влади, програми соціальної допомоги тощо).

Особи, які проживають не в містах, а в селах не знають своїх прав так добре (навіть можна стверджувати – не знають своїх прав загалом), як міські жителі, і тому вони більш уразливі до різноманітних негативних факторів, оскільки, якщо громадяни не знають своїх прав (як підготувати необхідні документи, яка процедура розгляду заяв і скарг органами державної влади та місцевого самоврядування), вони або взагалі відмовляються від них, або намагаються знайти спосіб вирішити свої проблеми іншими шляхами, що може призводити до проявів різного роду корупційних діянь.

 

 

 

Анастасія Канунікова

Центр громадської адвокатури

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail