Hot on line :: Архів новин


Посилення правових можливостей сільського населення

В чотирьох сільських радах Львівщини було розміщено інформаційні стенди з правовими консультаціями та інформаційними матеріалами.

Інформаційні стенди було виготовлено та розміщено в рамках проекту «Інформаційно-консультаційний правовий Центр як засіб посилення правових можливостей малозахищених верств населення», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», яку реалізує Міжнародний Фонд «Відродження» за програмою «Верховенство права».

Зокрема, стенди були розміщені за сприяння Коросненської сільської ради, Малехівської сільської ради, Підгайчиківської сільської ради, Домажирської сільської ради, а також благодійного фонду «Блаженного Климентія Шептицького» та громадської організації «Регіональна агенція розвитку Домажирської сільської ради».

На стендах розміщена інформація про порядок подання позовної заяви до суду в порядку цивільного судочинства, адміністративного судочинства, про порядок оскарження постанови про адміністративне правопорушення, про порядок подання звернення громадян. Також на стендах розміщено правові консультації щодо складення заповіту, прийняття спадщини, подання позову про нарахування надбавки до пенсії «дітям війни», про пільги для інвалідів тощо. Крім того, на цих стендах міститься інформація про реквізити суду для сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а також відповідні розміри цих зборів залежно від категорії справи.

Така інформаційна компанія є дуже корисною для громадян, і вже протягом кількох днів було розповсюджено чимало інформаційних матеріалів, які містилися на стендах. До консультаційних пунктів, де надаються правові консультації, почастішали звернення громадян щодо проблемних питань, з якими вони стикаються (переважно земельні спори, щодо нарахування та виплати соціальних виплат), але не можуть вирішити через відсутність правових знань. Загалом було виявлено, що громадяни не знають своїх прав у сфері земельних відносин, щодо складення заповіту та оформлення спадщини, щодо узаконення самочинного будівництва тощо.

 

Оксана Коваль,

Центр громадської адвокатури

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail