Hot on line :: Статті


Соціальній справедливості в державній політиці таки бути?

Уряд планує суттєве підвищення соціальних стандартів. Про це 27 квiтня 2011р. повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Зокрема, Міністерство соціальної політики готує план дій на 2011-2015 рр. для поліпшення соціального забезпечення громадян, які найбільше потребують підтримки держави.

«Українці, які самі не спроможні забезпечити собі гідний рівень життя, можуть розраховувати на допомогу держави. І наше завдання – не підвести цих людей. Ми повинні забезпечити реальну допомогу тим, хто її потребує. До 2015 року ми будемо мати значне поліпшення у сфері соціального забезпечення », – заявив Сергій Тігіпко.

План дій, зокрема, передбачає посилення соціального захисту таких категорій громадян: інваліди війни, інваліди всіх категорій, діти війни, малозабезпечені, а також люди, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зокрема, Віце-прем'єр зазначив, що планується поступове підвищення пенсій інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС. «Протягом 2012-2015 років планується щорічне підвищення пенсій для ліквідаторів на 20% у рік. Крім того ми збільшимо кількість санаторно-курортних путівок для ліквідаторів з тим, щоб кожен з них мав змогу кожні два роки пройти лікування», – повідомив Віце-прем'єр. Урядовець додав, що в 2015 році рівень пенсії ліквідатора має становити 4109 гривень.

Також, за словами Сергія Тігіпка, передбачається до 2015 року повністю забезпечити квартирами ветеранів війни і воїнів-інтернаціоналістів. «Цього року виділено кошти на будівництво 160 квартир для ветеранів війни і 80 – для воїнів-інтернаціоналістів, – сказав Сергій Тігіпко. – У 2012 році ми плануємо побудувати 500 квартир за цією програмою, в 2013 – 700, у 2014 – 526 ».

Крім того, планується збільшення щорічної допомоги ветеранам війни та воїнам-інтернаціоналістам до 9 травня.

Віце-прем'єр також повідомив, що до 2015 року планується підвищити пенсії для воїнів-афганців до 4135 грн. Зараз вона складає в середньому 2091 грн

У цілому, за словами віце-прем'єра, на реалізацію цієї програми в наступному році буде потрібно 2.8 млрд. грн. Сергій Тігіпко вважає, що ці витрати реальні для державного бюджету.

Джерело: http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=128245&cat_id=107177


  Версія для друку

  Лінк на e-mail