Hot on line :: Статті


Громадська експертиза без громадськосты?

Чиновники з Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації відмовили громадській організації «Асоціація Молодих Реформаторів» у проведенні громадської експертизи діяльності управління.

Державні службовці не захотіли посприяти АМоРе у громадській оцінці проведення конкурсів та фінансування програм та проектів громадських організацій для дітей, молоді, сімей.

Тим самим порушено Постанову Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976.

Постанова передбачає дієвий та конструктивний спосіб взаємодії органів влади та неурядових організацій через громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади. Інститут громадянського суспільства надсилає запит на проведення експертизи, орган влади видає відповідний наказ (розпорядження) та надає необхідні документи і інформацію. Після подання пропозицій орган влади та інститут громадянського суспільства готують заходи щодо врахування висновків експертизи.

Але такий новий і прогресивний механізм співпраці ще мало апробований, а тому не завжди сприймається чиновниками на місцевому рівні. Тому останні часто вигадують різноманітні способи, щоб обійти виконання Постанови.

«Ноу-хау по-волинськи» доповнило негативну практику. У листі-відповіді Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ВОДА від 03.06.2011 р. на запит АМоРе про громадську експертизу вказується, що у місячний термін буде проведено експертизу діяльності управління. Проте вона, на думку управління, не передбачає участі громадської організації, натомість «про результати даної експертизи буде повідомлено додатково».

ГО «Асоціація Молодих Реформаторів» звертається до голови Волинської обласної державної адміністрації з проханням вжити відповідних заходів щодо реалізації інструментів співпраці громадськості та влади, які передбачені чинним законодавством, а також закликає усіх чиновників області до неухильного виконання вимог законодавства в частині застосування на практиці норм, що регламентують взаємовідносини із інститутами громадянського суспільства.

Про деталі та обставини цієї неординарної ситуації читайте у додатку - статті Михайла Шелепа, голови ГО «Асоціація Молодих Реформаторів», під назвою ««Ноу-хау» від волинських чиновників – проведення громадської експертизи діяльності Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА буде здійснюватись без громадськості».

Експертиза трьох органів влади у Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях реалізовується в рамках проекту «Підвищення прозорості та залучення НУО до бюджетної політики щодо фінансування програм для дітей та молоді із державного та місцевих бюджетів», що реалізується громадськими організаціями «Комітет підтримки студентського самоврядування», «Асоціація Молодих Реформаторів», «Центр громадської адвокатури», «Станіславська правозахисна група» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».

Додаток:відповідь


  Версія для друку

  Лінк на e-mail