Hot on line :: Новини організації


В Україні 18 мільйонів пільговиків і понад 600 пільг


За даними на 2009 рік в Україні було 18 млн. пільговиків.

Про це повідомив представник Центру громадської адвокатури, адвокат Леонід ТАРАСЕНКО 26.07.2011р. на прес-конференції в УНІАН.

 «Це майже третина населення України. Наприклад, узяти цю розбивку за цифрами: ветеранів праці близько 5 млн., ветеранів війни – близько 3 млн., «чорнобильців» - близько 2 млн., інвалідів – 2,6 млн., «дітей війни» - більш як 6 млн. чоловік», - говорить він.

За його даними, більш як 50 законів визначають різного роду пільги. Пільг налічується більш як 600.

Л.ТАРАСЕНКО зазначає, що в Україні немає соціальної політики на державному і місцевому рівнях, проте відзначає, що на місцевому рівні є ініціативи ввести адресність соціальної допомоги в грошовому вигляді: «Проте тут дуже багато залежить як від місцевої влади, так і від центральної. Як не дивно, багато обласних держадміністрацій у своїх відповідях відзначили, що вони хочуть впроваджувати принцип адресності, але, враховуючи те, що немає законодавчої підстави, вони нічого не можуть зробити".

Також він відзначив неузгоджені дії влади в Україні. Сьогодні впорядкування соціальних пільг передбачене стратегією впорядкування системи пільг до 2012 року. Цим документом передбачено обмеження надання нового виду пільг населенню. Водночас, починаючи з 2009 року, в парламенті було зареєстровано близько 50 законопроектів, які передбачали нові пільги. І деякі з них було ухвалено.

Відсутні також норми споживання пільг, а встановлені пільги не пов`язані з потребами людей.

 Джерело: Експрес Медіа Група http://www.expres.ua/news/2011/07/26/48052

 

Також читайте: Скорочення пенсій  - це порушення Конституції

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail