Hot on line :: Новини організації


Держслужбовці розповіли про проблеми виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 

25 листопада 2011 року в м. Львові відбулось фокус-групове обговорення за участі відповідальних за доступ до публічної інформації в органах влади у  Львівській Івано-Франківській, Волинській областях.
Метою фокус-групи було визначення проблем, з якими стикаються органи публічної влади на місцевому рівні у впровадженні в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», в тому числі під час планування та здійснення організаційних заходів реалізація Закону, надання відповіді на запит на інформацію, оприлюднення інформації на офіційних веб-сайтах та використанні інших способів оприлюднення публічної інформації, оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії органів публічної влади, та інших питань реалізації положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Учасники розповідали про першочергові заходи впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації», безпосередньо про роботу із запитами на інформацію та про пасивний доступ до публічної інформації. На думку органів публічної влади, перешкодою до впровадження та виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» є відсутність фінансування, у зв’язку з цим неналежне облаштування спеціального місця для роботи запитувача з інформацією, відсутність прикладів, практик системи обліку документів, механізму сплати коштів за копіювання чи друк, забезпечення роботи офіційного веб-сайту. Також учасники наголосили, що найзручнішою формою подання запиту на інформацію для них є письмова форма, оскільки це забезпечує можливість підтвердження надходження запиту. Існують труднощі з розміщенням на офіційному веб-сайті документів, які прийняті до набуття чинності Закону, запровадження  електронної системи обліку та реєстрації документів  відсутність практик і прикладів. Зазначили і про необхідність проведення тренінгів. За результатами обговорення буде розроблено план навчального семінару для державних службовців по роботі із Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Фокус–група проводилась в рамках проекту «Підвищення прозорості та покращення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження». Ініціативу реалізують: Центр громадської адвокатури, Інститут правничих реформ та успішних стратегій розвитку, Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу, Івано-Франківський обласний осередок ВМГО «Демократичний Альянс», Експертна мережа аналізу державної політики, Станіславська правозахисна група.
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail