Проекти завершені :: Проекти 2008-2015


Поширення успішних практик самоорганізації та впровадження громадських ініціатив у вирішенні місцевих та регіональних проблем

 

Проект «Поширення успішних практик самоорганізації та впровадження громадських ініціатив у вирішенні місцевих та регіональних проблем» реалізується за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».
    В різних регіонах України щодня здійснюються певні дії щодо колективного захисту прав та представлення інтересів громадян, мешканців будинків, членів громад, які можуть бути як успішними, так і вони можуть стикнутись із багатьма перешкодами, розпочинаючи із нарікань на недосконалі законодавчі норми - завершуючи наголосом на «пасивність» інших громадян чи нерозуміння влади. Водночас багато із них є і успішними. Їм вдається досягати результатів – приймаються рішення, програми, яких потребують певна цільова група, вдається у селі завдяки роботі органів самоорганізації населення закумулювати ресурси громади та долучити владу, власну працю жителів для укріплення дамби, чого не могли дочекатись в повному обсязі із району, десь розчищено дорогу та ініційовано проїзд маршруток із обласного центру в громаду, десь вирішено питання захисту та доступу до лісів, які мали передаватись у постійне користування підприємству, і доля яких була не визначена, десь відновлено роботу сільського чи міського клубу тощо. Проте мало кому відомо про ці та багато інших історій успіху самоорганізації та громадських ініціатив.
Програма правової підтримки неурядових організацій впродовж чотирьох років надає правовий супровід різним формам самоорганізації, громадським організаціям, благодійним організаціям, ОСББ, ініціативним групам у громадах, в тому числі щодо застосування інструментів громадської участі. З одного боку, у програми існує практична можливість здійснювати моніторинг проблем, з якими стикаються організації, з іншого, є чимало успішних історій в таких ініціатив, інформацію про які надсилають організації. Реалізація даного проекту дозволить підбити підсумки, та не втратити, а навпаки, поширити та представити історії успіху самоорганізації та громадських ініціатив у вирішенні питань місцевого значення, демонструвати, що це є можливим, показати, які інструменти можна використовувати для досягнення результатів.
   В рамках проекту передбачено відбір  8 успішних історій досягнення суспільних змін на місцевому рівні завдяки самоорганізації, активній позиції громади, колективному відстоюванню прав та інтересів її представниками, в тому числі що стосуються різних «сторін» життя (благоустрою, права на землю, доступ до публічної інформації, розробка та прийняття програм вирішення соціальних проблем, бюджетне фінансування, застосування інструментів громадської участі в малих громадах для вирішення проблем місцевого значення, вирішення проблем громад через самоорганізацію та представлення інтересів (клуби творчості, центри правової інформації, центри громадської активності тощо). Такі історії будуть відібрані із практики надання правового супроводу місцевим ініціативам програмою правової підтримки неурядових організацій, інформації про результати представлення інтересів та захисту прав ініціативами, також із партнерських проектів організацій, які здійснюють підтримку громадських ініціатив, підтримують мікрогранти, самоорганізацію. Передбачена також підготовка відео про 5 історій успішної громадської участі та самоорганізації у громадах, підготовка CD-диска, поширення лінків на інтернет-ресурсах, а також за допомогою новітніх медіа, надання прав на використання відео місцевими телерадіокомпаніями, у тому числі компіляції, обробки та використання сюжетів. Підготовка та проведення телевізійної програми, презентація успішних історій самоорганізації, в тому числі в малих громадах та на рівні регіональному, із запрошенням «головних героїв» успішних історій самоорганізації, обговоренням перспектив посилення участі. Поширення сюжетів телепрограми за допомогою новітніх медіа, в інтернет мережі. Публікація інформації про історії успіху у громадських виданнях, громадських порталах, аналітичних ресурсах, веб-порталі «Юрист НГО», партнерських ресурсах, веб-сайті та мережах. 
Термін реалізації проекту: 01.01.2012 - 01.06.2012 р.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail