Hot on line :: Статті


Огляд судової практики щодо захисту прав громадських організацій у 2012 році

 Цього року судова практика також поповнилась новими рішеннями національних судів щодо захисту порушених прав та законних інтересів громадських організацій. Серед них мають місце як успішні практики захисту прав, так і  не успішні.

Аналіз судових рішень, предметів позовів та ситуацій, які змушувати організації звертатись до судового захисту, дозволяє виявити проблеми у законодавчому регулюванні, практиці застосування законодавства, вказати на певні пов’язані з ними типові перешкоди діяльності та розвитку громадських організацій.
Оскільки мова іде про створення умов для діяльності та реалізації права на свободу об’єднання, можливостей громадських організацій, аналіз здійснювався справ адміністративного судочинства, де стороною були органи публічної влади та громадські організації. Аналіз судової практики засвідчує наявність тих же проблем законодавчого регулювання, застосування законодавства про громадські організації. Переважають судові рішення, які пов’язані із легалізацією (реєстрацією) громадських організацій, реєстрацією змін до установчих документів. Доводиться громадським організаціям звертатись за судовим захистом при оскарження відмов у реєстрації символіки,  відмов у включенні до Реєстру неприбуткових організацій та установ, захисту права на доступ до публічної інформації, використання органами легалізації різних підстав припинення (примусового розпуску) громадських організацій та використання контрольних повноважень.
Огляд судової практики щодо захисту прав громадських організацій у 2012 році здійснено програмою правової підтримки неурядових організацій, ГО «Центр громадської адвокатури».
Матеріал можна переглянути за посиланням тут

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail