About us :: Участь у нормотворчості


Громадськими експертами та Міністерством юстиції презентовано концепцію реформування системи запобігання корупції в Україні

На заході, який відбувся 31 березня у Міністерстві юстиції, було презентовано Концепцію реформування системи запобігання корупції в Україні.

 Захід було проведено за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» та Програми розвитку ООН в Україні.
 
Концепція закладає підвалини для функціонування майбутньої системи протидії корупції, в тому числі через створення Національної комісії з питань запобігання корупції.
 
Група громадських експертів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»  спромоглася за короткий час виробити цілісне бачення того, яким чином і через які інституції Україна може посилити реальну боротьбу з корупцією. Міністерство юстиції готове підтримати експертів у доопрацюванні концепції та оформленні її як законопроекту, який буде подано на розгляд у парламент.
 
До складу робочої групи розробки концепції долучились експерти громадської організації «Центр громадської адвокатури».
 
Експерти взяли за основу словенську модель. Запропоновано створити Національну комісію з питань запобігання корупції. Комісія розроблятиме антикорупційну стратегію, реалізовувати контроль за її впровадженням, здійснюватиме моніторинг дотримання норм і правил етичної поведінки посадовцями.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail