Hot on line :: Новини організації


Прозорістю бюджетів по корупції: законопроект №2012а

 Проект закону №2012а "Про відкритість використання публічних коштів" пропонує механізм контролю за використанням коштів бюджетів.

Ініціаторами законопроекту №2012а у Парламенті є народні депутати: Чумак В.В., Оробець Л.Ю., Пишний А.Г., Медуниця О.В., Калетник О.М., Головко М.Й. Просуває законопроект коаліція «За прозорість використання бюджетних коштів».

Законопроект визначає умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Планується, що вся інформація про бюджет буде розміщуватись на єдиному веб-ресурсі. В тому числі очікується, що оприлюднюватиметься така цікава для громадськості інформація як інформація про укладені за звітний період договори (предмет договору, виконавець (найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження), вартість договору, ціна за одиницю (за наявності), кількість закупленого товару, робіт та/або послуг, проведена процедура закупівлі або обґрунтування її відсутності з посиланням на закон, обсяг платежів за договором за звітний період, строк дії договору); інформація про стан виконання договорів, укладених у попередні звітні періоди (предмет договору, виконавець (найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження, прізвище, ім’я та по батькові керівника), вартість договору та ціна за одиницю (за наявності), процедура закупівлі або обґрунтування її відсутності з посиланням на закон, обсяг платежів за договором за звітний період, наявність або відсутність претензій і штрафних санкцій, акти виконання договору (акти наданих послуг, приймання-передачі, виконаних робіт) за наявності); кількість службових відряджень, у тому числі із зазначенням кількості закордонних відряджень, та загальний обсяг витрат на службові відрядження, у тому числі із зазначенням обсягу витрат на закордонні відрядження.

Переглянути мотиваційний ролик щодо законопроекту можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=2jTnhzLxpMg

Публікацію було створено в рамках проекту "Створення і впровадження державної системи контролю за коштами "Відкритий бюджет", який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.

Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні


  Версія для друку

  Лінк на e-mail