Hot on line :: Архів новин


До Регламенту Львівської обласної ради внесуть зміни, які передбачатимуть контроль громадськості над бюджетним процесом

  10 вересня у Львівській обласній раді голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності обласної ради Ярослав Качмарик провів зустріч із представниками громадськості щодо внесення змін до бюджетного регламенту обласної ради.

Участь у заході взяли представники департаменту фінансів обласної державної адміністрації, а також представники громадських організацій.

За словами Ярослава Качмарика, бюджетний процес на Львівщині має бути максимально прозорим, публічним і доступним для громадськості. «Ми хочемо, щоби на кожному із засідань депутатських комісій або ж на слуханнях обласних програм були присутні представники громадських організацій, експерти. При цьому вони мають не лише вносити свої пропозиції, але й висловлювати свої зауваження. Тоді, сподіваюся, процес розподілу коштів у нашій області буде максимально прозорим і, що найголовніше, ефективним. Адже всі програми відображатимуть також ініціативи наших громадян», – наголосив Ярослав Качмарик.

Разом з тим, представник громадської організації «Центр громадської адвокатури» Тетяна Яцків зауважила, що доступ громадськості до процесів, які стосуються розподілу бюджетних коштів, є важливим. Більше того, сказала Тетяна Яцків, громадськість може активно долучатися до процесу творення самих програм, зокрема, пропонувати, які з них є нагальними і найбільш затребуваними для суспільства.

Водночас під час сьогоднішньої зустрічі були розглянуті й низка інших питань, серед них – затвердження бюджетного календаря, а також положення про бюджетні слухання.

Принагідно зазначимо, що всі отримані від представників громадськості пропозиції з питань внесення змін до Регламенту обласної ради в частині бюджету, будуть обов’язково враховані та в подальшому винесені на розгляд сесії обласної ради.   

Публікацію було створено в рамках проекту “Створення і впровадження державної системи контролю за коштами “Відкритий бюджет”, який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні. Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні

Джерело Львівська обласна рада


  Версія для друку

  Лінк на e-mail