Проекти завершені :: Проекти 2015-2017


Підтримка процесів децентралізації в частині добровільного об’єднання громад у Львівській області

 З листопада 2015 року стартував проект «Підтримка процесів децентралізації в частині добровільного об’єднання громад у Львівській області». Виконавцем проекту є: ГО «Центр громадської адвокатури». Проект є одним із 23 таких же проектів в Україні, що фінансується Європейським Союзом в рамках проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа та низкою інших організацій за підтримки програми «РАДА» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і програми DESPRO.

 Регіональні партнери: Інститут правничих реформ та успішних стратегій розвитку, Львівська обласна державна адміністрація (департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, департамент економічного розвитку, торгівлі і промисловості), Львівська обласна державна телерадіокомпанія (ТРК «Львів»).

 Проект спрямований на сприяння процесу формування спроможних територіальних громад у Львівській області.

Проектом пропонується, в першу чергу показати економічне обґрунтування необхідності об’єднання громад і наступне – це безпосереднє пряме спілкування з місцевими жителями. Акцент робиться саме на громадах, а не на їх представниках (головах рад, депутатах).

Завданнями проекту є забезпечити практичне об’єднання спроможних громад, стимулювати та всіляко сприяти такому ж об’єднанню в інших громадах; розробити стратегії економічного розвитку новосформованих громад, спрогнозувати обсяги надходжень до бюджетів таких громад, визначити основні напрями розвитку громад; підвищити кваліфікацію голів, депутатів та інших працівників об’єднуваних громад для роботи в нових умовах; створити реальні механізми участі жителів громад у процесах формування та реалізації місцевої політики, вирішення місцевих проблем; популяризувати результати проекту та поширити інформацію у ЗМІ.

За результатами проекту буде апробований новий підхід до впровадження процесу формування спроможних громад, зокрема шляхом демонстрації зрозумілих для кожного економічних переваг та перспектив об’єднання. Буде сформовано щонайменше дві спроможні громади із запровадженням у них механізмів місцевої демократії. Демонстрація успішності розвитку окремих громад, популяризація громадської активності буде здійснена із широким залученням ЗМІ та, зокрема, шляхом запуску на місцевому телебаченні відповідної програми.

Термін реалізації проекту: листопад 2015р. – вересень 2016р.

 Контакти виконавців проекту:

Тетяна Яцків, Богдан Зелений

ГО «Центр громадської адвокатури»

м.Львів, просп. Чорновола 63 оф.706

тел. 244 46 59, 0974434233, 0968201029

e-mail cga@lawngo.net

www.cga.in.ua


  Версія для друку

  Лінк на e-mail