Hot on line :: Статті


Пропозиції ГО «Центр громадської адвокатури» за результатами громадської експертизи ЛОДА щодо залучення громадськості до бюджетного процесу у сфері охорони здоров’я

Громадська організація «Центр громадської адвокатури» звернулась до Львівської обласної державної адміністрації щодо проведення громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Відповідний Наказ про сприяння проведенню громадської експертизи діяльності Львівської обласної державної адміністрації щодо залучення громадськості до бюджетного процесу у сфері охорони здоров’я видано Департаментом охорони здоров’я ЛОДА 22.10.2015 р. №805.

 

Відповідно до Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. №976  інститут громадянського суспільства у тримісячний строк подано експертні пропозиції. 

Мета проведення громадської експертизи – на основі громадського аналізу проведення оцінки діяльності Львівської обласної державної адміністрації щодо залучення громадськості до бюджетного процесу у сфері охорони здоров’я.

Предмет громадської експертизи – діяльність Львівської обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів щодо забезпечення умов для доступу до інформації, яка стосується громадського інтересу та є необхідною для участі інститутів громадянського суспільства в бюджетній політиці у сфері охорони здоров’я Львівської області, механізми та способи залучення, які застосовуються та їх ефективність.

Пропозиції стосуються таких питань:

Застосування системного залучення громадської участі у формуванні та реалізації політики, у тому числі у питаннях бюджету.

Застосовування такого інструменту як «консультації з громадськістю» у практиці діяльності Департаменту охорони здоров’я.

Підвищення інформативності веб-сайту Департаменту охорони здоров’я, подання інформації, яка є цікавою для пацієнтів, НУО, медиків. Створення окремої рубрики на сайті Департаменту охорони здоров’я, яка стосується консультації із громадськістю та інших можливостей, включення бюджетної інформації у контент веб-сайту.

Проведення консультацій із громадськістю щодо обласних бюджетних програм.

Розробка та прийняття рішень у сфері бюджетних питань, у тому числі обласних програм, на основі вивчення проблем галузі, системного планування та дотримання визначених стратегічних напрямків.

Впровадження соціального замовлення як способу залучення громадських неурядових організацій до профілатики та попередження захворювань.

Запрошувати профільні пацієнтські організації на розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Пропозиції можна переглянути у прикріпленому Додатку.

 Діяльність здійснюється у рамках проекту «Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні», що підтримується програмою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження». Думки, висловлені у публікації, не обов’язково відображають позицію фонду.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail