Hot on line :: Новини організації


На Львівщині формується ще одна об’єднана громада

  У селі Завидовичі на Городоччині відбулося громадське обговорення ініціативи щодо створення Великолюбінської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ).

Вчора, 21 червня у Завидовицькій сільській раді Городоцького району відбулося громадське обговорення ініціативи щодо створення. У приміщенні місцевого Народного дому зібралися депутати, місцеві активісти, керівники та працівники підприємств та установ села, місцеві підприємці. Перед учасниками обговорення виступив присутній селищний голова Великого Любеня Йосиф Фабрига, представники влади та запрошені гості, серед яких представник Центру Богдан Зелений.

Йосиф Фабрига розповів про ініціативу щодо об’єднання Великолюбінської селищної та Завидовицької і Коропузької сільських рад в одну територіальну громаду. За його словами, утворена громада буде повністю відповідати критерію спроможності, сама зможе забезпечувати виконання, покладених на неї завдань та думати про власний розвиток. Загалом у випадку об’єднання, громада включатиме три місцевих ради, кількість населення складатиме понад 10 тис. осіб – це буде однією з найбільших об’єднаних громад у Львівській області станом на сьогодні.

В рамках обговорення, учасників найбільше цікавило питання функціонування закладів освіти, охорони здоров’я та культури в громаді за нових умов, загалом повноваження об’єднаних громад та способи відстоювання інтересів окремих населених пунктів в об’єднаній громаді. Богдан Зелений, координатор проектів Центру з питань децентралізації дав відповіді на усі поставлені запитання, розповів про існуючий стан реформи децентралізації влади в Україні і досвід перших об’єднаних громад Львівщини, з якими налагоджено співпрацю, та повідомив присутнім про особливості польської реформи децентралізації.

У підсумку обговорення учасники підтримали ініціативу щодо створення об’єднаної територіальної громади з центром у Великому Любені. Також було досягнуто згоди про необхідність створення спільної робочої групи для проведення детального аналізу спроможності майбутньої громади.

Надалі передбачається ще проведення громадського обговорення ініціативи в Коропузькій сільській раді.

 

 

Громадське обговорення проводилося Завидовицькою сільською радою за підтримки Центру громадської адвокатури.

Допомога у проведенні громадського обговорення надавалася межах проекту «Підтримка процесів децентралізації в частині добровільного об’єднання громад у Львівській області» громадської організації «Центр громадської адвокатури», який здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail