Hot on line :: Новини організації


Молодіжні активісти навчались розуміти бюджет та адвокатувати потреби молоді на місцевому рівні

В місті Івано-Франківськ 30 червня – 1 липня ГО «Центр громадської адвокатури»  провела дводенний семінар для представників молодіжних організацій, молодіжних лідерів.

Учасниками семінару за результатами відбору стали активісти із різних областей України, які мали стійку мотивацію впливати на бюджетний процес та просувати вирішення проблем молоді на місцевому рівні.

У рамках першого дня семінару активісти навчились  робити перші кроки до аналізу бюджетної інформації на місцевому рівні, шукати її та як отримувати на запити.  Також у ході практичних вправ у групах учасники опрацьовували бюджетні програми, рішення про бюджети та додатки для пошуку інформації про кошти, які спрямовуються на цілі молоді. Активісти також взяли участь в Word Café Discussion, напрацювали перелік проблем, які можна вирішувати на місцевому рівні, заходи впливу для просування та як  залучити широкі аудиторії цікавитись складними питаннями бюджету, які «заховані» у незрозумілих рядках та кодуваннях.

Експерт Центру громадської адвокатури Ярослав Хауляк розповів про можливості  застосування системи «Прозоро», а також можливості громадськості моніторити витрачання коштів бюджетів та  шукати шляхи економії, які дозволять у більшій мірі задовольнити потреби громади.

Також молодіжні лідери навчались основами застосування інструментів громадського залучення та адвокатування своїх потреб у місцеві бюджети, у групах учасники спробували сформувати концепцію бюджетної програми та кампанії їх просування.

Серія навчальних заходів проводиться ГО «Центр громадської адвокатури» у рамках проекту «Залучення у бюджетний процес через активну і компетентну участь громадськості», що реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в України.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail