Hot on line :: Статті


НУО можна зареєструвати як в управліннях юстиції, так і через ЦНАПи

Можливість зареєструвати громадську організацію в ЦНАПі – це гарна альтернатива, але організаціям, які вносять зміни в документи, потрібно бути обережними, радить юристка львівського Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків.

За її словами, ЦНАПи можуть приймати документи на реєстрацію громадських формувань: «Реєстрацію через фронт-офіси, тобто ЦНАПи,  Міністерство юстиції запровадило ще в лютому наказом «Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи».

Вона наголошує, що проблема виникла після того, як у районах ліквідували всі територіальні управління юстиції. «Це питання стало актуальним з огляду на те, що ми вже не можемо звернутися в юстицію в районах, – пояснює Яцків. –  Тому почали шукати альтернативу, якою є  Центри надання адміністративних послуг».

«Громадські організації можуть звертатися як до територіальних управлінь юстиції, так і до ЦНАПів»

Однак, відзначає Тетяна Яцків, реєстрація та внесення змін в документи громадських організацій в ЦНАПах не завжди можлива через технологічні труднощі реалізації даного права. «Навіть якщо всі проблеми будуть вирішені, я вважаю, що більшість ГО будуть реєструватися безпосередньо в юстиції», – каже юристка.

Для цього є декілька причин: по-перше, ЦНАПи не є суб’єктами реєстрації – ними є управління юстиції, по-друге, юстиція і надалі робитиме правові висновки на відповідність Конституції та іншим актам законодавства документів організації.

Особливі труднощі виникатимуть лише для тих організацій, наголошує Яцків, які реєструватимуть зміни – вони мають оплатити збір розміром 0.3 від мінімальної заробітної плати. Якщо ж у поданих документах юстиція виявить помилку, їх повернуть і організація буде змушена заново платити збір. У випадку, якщо документи подаватимуться до юстиції напряму, цього можна уникнути.

Це попередження не стосується реєстрації громадських організацій. «Для нових організацій проблем взагалі немає. Для них – це гарна перспектива. Навіть якщо вони отримають відмову, їм дадуть правовий висновок і вони зможуть знову подати документи на реєстрацію», – підсумовує юристка.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail