Hot on line :: Новини організації


У Нових Стрілищах обговорювали проект Стратегії розвитку громади

 

Об’єднані громади продовжують розробляти Стратегії свого розвитку. На черзі Нові Стрілища в Жидачівському районі. 04 жовтня в приміщенні Новострілищанської селищної ради відбулося обговорення проекту Стратегії розвитку об’єднаної територіальної громади. В заході взяли участь близько тридцяти осіб, серед яких керівництво громади, старости, депутати, громадські активісти, представники місцевих ЗМІ, керівники закладів соціально-культурної сфери та підприємці.

Галина Козяр, голова об’єднаної громади, яка відкрила захід, позитивно відзначила те, що обговорення відбувається вже за підсумками попередньо проведених зустрічей з жителями в кожному з населених пунктів громади. «Це дасть змогу максимально точно врахувати інтереси жителів громади у нашому сьогоднішньому обговоренні Стратегії» - зауважила голова.

В межах заходу Богдан Зелений, координатор проектів Центру та експерт Назар Глинський презентували проект Стратегії розвитку громади. Перед обговоренням Назар Глинський продемонстрував існуючий стан громади, зокрема структуру надходжень до бюджету, демографічні показники, видаткову частину та інші дані щодо громади і тенденції щодо розвитку цих показників. Далі висловив своє бачення щодо сильних та слабких сторін громади, та потенційних шляхів їх підсилення, а також використання зовнішніх можливостей. Присутні практично повністю погодилися із запропонованим баченням.

На основі цього було запропоновано для громади наступні пріоритетні напрями розвитку, зокрема розвиток економічної бази громади та забезпечення затишку і комфорту проживання, а також запропоновано операційні цілі для розвитку цих напрямів.

Далі учасники висловлювали свої пропозиції та зауваження. Зокрема, багато пропозицій стосувалися розвитку інфраструктури, підвищення туристичної привабливості громади та створення умов для розвитку дітей та молоді. Так, за словами присутніх в останні роки досить відчутною стала нестача питної води. Необхідною є оптимізація шкіл, зміна формату діяльності народних домів та бібліотек та ін. Не менш важливою на думку присутніх є потреба у створенні робочих місць, зокрема через відродження раніше діючих та залучення нових виробництв. Тут, говорилося про потенційну можливість відновлення випуску мінеральних вод, раніше відомих під брендом «Кнісельчанка», та відновлення діяльності хлібопекарні. Голова громади щодо цього поінформувала присутніх про готовність інвестора до відкриття на території громади швейного цеху.

Загалом обговорення проекту Стратегії відбувалася досить активно і з обговоренням багатьох важливих питань для громади. Досить багато уваги було приділено питанню оптимізації шкіл в громаді, також значно уваги було приділено вирішенню земельних питань.

 

 Захід проводився у межах проекту «Підтримка процесів децентралізації в частині добровільного об’єднання громад у Львівській області» громадської організації «Центр громадської адвокатури», який здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail