Hot on line :: Новини організації


У Дублянській ОТГ обговорювали проект Стратегії та Статуту громади

 Впродовж листопада-грудня 2016 року в селищі Дубляни та найбільших селах об’єднаної громади відбувалися обговорення проектів Стратегії розвитку громади та Статуту громади.

Загалом впродовж згаданого періоду відбулося чотири громадських обговорення. Крім згаданих проектів актів під час обговорень жителі громади заслуховували звіт Дублянського селищного голови за 2016 рік та плани розвитку на найближчі роки, зокрема 2016 рік.

Під час обговорення в селищі Дубляни людей найбільше хвилювало питання збереження існуючих робочих місць, зокрема у бюджетній сфері, а також створення нових. Натомість у селах Лука і Майничі більш гостро стояли питання розвитку соціальної інфраструктури. Зокрема, жителів цих сіл найбільше цікавило питання ремонту дороги до сіл, прокладення вуличного освітлення, покращення автобусного сполучення із райцентром та селищем Дубляни, а також встановлення дитячих майданчиків. Подібні питання піднімалися і під час зустрічі з жителями у селі Озимина.

Люди погоджувалися із запропонованими напрямками розвитку об’єднаної громади на найближчі десять років, які були визначені у проекті Стратегії розвитку. Піднімалося питання під час обговорення і щодо вжиття заходів в напрямку припинення тенденцій щодо вимирання сіл, адже така проблема є досить актуальною для Майнич, Луки, Озимини, Залужан. Однак за підсумками обговорень в основному всі погоджувалися, що важливим у цьому аспекті є наявність робочих місць та підвищення якості і комфорту життя в цих селах.

Щодо проекту Статуту жителі в основному цікавилися механізмами громадської участі. Найбільше питань було щодо порядку проведення громадських слухань в громаді, загальних зборів та порядку місцевої ініціативи. Дехто подавав пропозиції щодо зменшення чи збільшення тих чи інших строків або необхідної кількості підписів чи квот представництва та ін. Загалом жителями позитивно оцінювалися намагання визначити відповідні процедури.

Захід проводився громадською організацією «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Сталий розвиток Дублянської об’єднаної територіальної громади через стратегічне планування», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail