Hot on line :: Новини організації


Книги для об’єднаних громад

Громадська організація «Центр громадської адвокатури» спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації провели акцію із оновлення бібліотечних фондів об’єднаних територіальних громад. В 16 об’єднаних громад Львівщини було передано комплекти книг кращих вітчизняних україномовних авторів, які були видані львівськими видавництвами.

Метою цієї акції стало посилення спроможності бібліотек в об’єднаних громадах, зацікавлення жителів до читання сучасної україномовної літератури та її популяризація.

«В громадах, які стали на шлях реформування, бібліотеки переходять в управління відповідних місцевих рад. В більшості фонди цих бібліотек не оновлювалися впродовж багатьох років. Саме тому ми спільно з партнерами з облдержадміністрації вирішили допомогти об’єднаним громадам. Децентралізація є досить важливим і серйозним кроком в напрямку розвитку нашої держави. Ми всіляко маємо допомагати цьому процесу реформування і громадам, які першими стали на цей шлях» - розповів керівник проектів Центру громадської адвокатури Богдан Зелений.

Впродовж грудня спеціалістами департаменту було сформовано відповідні комплекти літератури різних жанрів для передачі в громади. Серед них були дитячі книжки, пізнавальна та художня література.

Ольга Березюк, т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики розповіла, що таку ініціативу вдалося реалізувати завдяки реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки.

«Одним із завдань Регіональної програми є підтримка вітчизняного книговидання. Саме на виконання цього заходу програми щорічно за кошти обласного бюджету закуповується низка найкращих україномовних видань, які далі передаються в бібліотеки. Так минулого року значна частина такої літератури була передана в Донецьку область, у тамтешні бібліотеки та військові частини, що знаходяться в прифронтовій території» - зауважила Ольга Березюк. 

За словами ініціаторів акції надалі також продовжуватиметься така діяльність. У 2017 році до числа об’єднаних доєднаються ще декілька громад Львівщини, яким надаватиметься допомога в оновленні літератури в бібліотеках.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail