Hot on line :: Статті


Львів’яни скаржаться на роботу колекторських компаній

Правоохоронці Львівщини отримують заяви від мешканців щодо конфіскації майна колекторськими компаніями. Міліція визнає, що колектори часто порушують закон.

Керівник Львівського обласного управління міліції Василь Пісний в інтерв’ю «Німецькій хвилі» повідомив, що у відділки міліції надходять непоодинокі звернення від громадян з приводу дій колекторів. Були випадки, коли колектори забирали автомобіль, причому без рішення суду. Якщо був спір між банком і позичальником, і є судове рішення, то його має виконувати виконавець, а не «якась компанія», зауважив Пісний.

 Розголошення конфіденційної інформації
 Він також відзначив, що далеко не всі банки «чисті на руку», вони укладають договори з колекторами і надають їм фактично конфіденційну інформацію, а це карається законом. З цього приводу ми вже провели не одні переговори з фінансовими установами, зауважив головний міліціонер області.
 Оприлюднення списку боржників на своєму сайті, як це зробив один з українських банків, є куди більш дієвим варіантом, запевнив Пісний. Голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко підтвердив, що колектори часто порушують закон, вдаючись до тиску - психологічного й навіть фізичного. Їхня діяльність в Україні законодавчо не врегульована.
 
Кримінальний аспект
 Це досить поширене явище, каже адвокат, і йому відомо з півсотні звернень від мешканців до правозахисних організацій за допомогою. Утім, як засвідчує практика, найкращий захист – це заява до міліції, додає Тарасенко, адже колектори порушують щонайменше три статті Кримінального кодексу, де йдеться про вимагання, порушення права на недоторканість приватного життя та примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань. Цікаво, що у багатьох справах колектори таки досягають своєї мети, а все через правову необізнаність населення, додає правозахисник.
 
Автор: Галина Стадник
 
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail