Hot on line :: Статті


Аби пришвидшити судовий процес, українці власним коштом роблять експертизи

З понад 90 тисяч експертиз – більше половини це приватні замовлення. Їх провели у науково-дослідних інститутах у Києві, Харкові, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, Львові та Криму, повідомляють у міністерстві юстиції. Найчастіше це експертизи слідів рук, ніг, взуття, шин - так звані трасологічні експертизи у кримінальних справах. Десять відсотків від усіх видів експертиз становлять авторознавча та автотехнічна експертизи, трохи менше – будівельно-технічна, економічна, почеркознавча і інші.

Звертатися завчасно
У коментарі «Німецькій хвилі» голова Центру громадської адвокатури, адвокат Леонід Тарасенко зауважив, що зазвичай громадяни практикують звертатися за такими експертизами ще до судового розгляду. «Коли суд призначає цю експертизу, це відповідно затягує судовий розгляд, а відтак громадяни звертаються завчасно», - каже Тарасенко. І зрештою, це вигідно, бо тоді сторони знають, на що вони можуть розраховувати у процесі суду, додає адвокат. У будь-якому випадку, у всіх цивільних процесах експертизу виконують громадяни власним коштом, оплата здійснюється наперед, каже Тарасенко.
 
Тисяча гривень за експертизу
Вартість залежить від складності, в середньому – це тисяча гривень. Хоча сума не мала, але громадяни готові платити, бо йдеться переважно про розподіл майна чи то дорожньо-транспортну пригоду. Не рідко висновки експертів є основним доказом у справі, каже практикуючий адвокат Руслан Таратула, особливо якщо йдеться про спадкові справи, визнання заповіту тощо. Він також припустив, що інститутам не вистачає експертів і вони перевантажені замовленнями, бо на висновки, приміром, будівельно-технічної експертизи доводиться чекати з півроку.
 
Автор: Галина Стадник
Редактор: Євген Тейзе

Джерело: Німецька хвиля


  Версія для друку

  Лінк на e-mail