Hot on line :: Архів новин


Правова просвіта щодо проходження МСЕК у Мостиському районі

На зустрічі з інвалідами Мостиського району були присутні голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко, перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, юрист Оксана Коваль, члени Мостиської районної асоціації інвалідів.

Під час зустрічі громадяни мали можливість отримати правові консультації щодо роботи МСЕК, а також з інших питань. Зустріч відбулася в приміщенні Мостиської районної ради.

Леонід Тарасенко поінформував громадян про прийняття нового положення про медико-соціальну експертизу та положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, які почали діяти з грудня 2009р., та про новації, які закріплені в цих нормативно-правових документах. Зокрема, громадяни дізналися про повноваження районних медико-соціально експертних комісій, порядок оскарження цих рішень до обласного Центру МСЕК. Також обговорювалися проблемні питання щодо правового статусу особи, що супроводжує інваліда. А саме не зовсім чітко прописано в законодавстві України – хто надає такий статус особі, що супроводжує інваліда, та якими пільгами вона користується. Оксана Коваль, юрист Центру громадської адвокатури, відзначила, що потребу в сторонньому нагляді, догляді та допомозі для інваліда встановлює міська (районна) медико-соціально експертна комісія. Проте більше згадок про це в Положенні про медико-соціальну експертизу немає.

На думку Оксани Кіяновської, першого заступника голови Львівської обласної асоціації інвалідів, на практиці виникає чимало проблем у взаємовідносинах між медико-соціально експертними комісіями та громадянами, які підлягають вирішенню. Досить важливою в цьому процесі є роль громадських організацій інвалідів та правозахисних організацій, які повинні сприяти реалізації та захисту прав громадян, в тому числі і у взаємовідносинах громадян з МСЕК.  Як відзначили учасники зустрічі, у взаємовідносинах з МСЕК громадянинові слід зайняти активну позицію та показати представниками МСЕК, що громадянин обізнаний з своїми правами. Також учасники підсумували, що державні установи повинні бути більш відкритий для громадян, інформувати їх про зміни в законодавстві та брати активну участь у роз’яснювальній роботі з питань медико-соціальної експертизи.

Загалом під час зустрічі було надано 24 правові консультації щодо проходження медико-соціальної експертизи, встановлення причин інвалідності, присвоєння групи інвалідності залежно від хвороби. Також було надано консультації і з інших правових питань, зокрема, щодо надання пільг інвалідам загального захворювання, забезпечення інвалідів автомобілями та санаторно-курортним лікуванням тощо.

Зустріч відбувалися в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи» за підтримки програми «Громадське здоровя» Міжнародного Фонду «Відродження». Більше інфомації про проект на www.pilga.in.ua/

 

 

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail