Hot on line :: Архів новин


Виїзні правові консультації інвалідам Яворівського району під час проходження МСЕК

Цього тижня представники Центру громадської адвокатури та Львівської обласної асоціації інвалідів відвідали Яворівську районну асоціацію інвалідів та зустрілися з інвалідами Яворівського району.

Зустріч відбулася в приміщенні Яворівської районної асоціації інвалідів. Під час зустрічі громадяни мали можливість отримати правові консультації щодо роботи медико-соціальної експертної комісії, а також з інших питань.
Представник Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська розповіла про проблемні питання, які виникають у інвалідів при зверненні до медико-соціально експертної комісії, а також про шляхи їх вирішення. Також вона звернула увагу на необхідність співпраці медико-соціально експертних комісій та інвалідських організацій, які з середини можуть донести до МСЕК проблеми, з якими стикаються інваліди.
 
Як відзначила юрист Центру громадської адвокатури  відповідальність за якість медичного обстеження, своєчасність та обґрунтованість направлення громадян на медико-соціальну експертизу покладається на керівника лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я. Тому медико-соціальна експертиза повинна проводитися після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб інваліда, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
 
Голова Яворівської районної асоціації інвалідів Віра Дмитрів звернула увагу на необхідність проведення таких зустрічей в майбутньому, оскільки вони сприяють підвищенню правової обізнаності інвалідів щодо порядку проходження медико-соціальної експертизи, а також спонукають інвалідів до більш активного захисту своїх порушених прав.
Загалом під час зустрічі було надано 32 правові консультації щодо проходження медико-соціальної експертизи, встановлення причин інвалідності, присвоєння групи інвалідності залежно від хвороби. Також було надано консультації і з інших правових питань, зокрема, щодо призначення інвалідності безтерміново, правового статусу особи, що супроводжує інваліда, пільгове забезпечення інвалідів ліками, порядок отримання компенсацій за невикористані путівки на санаторно-курортне лікування та ін.
 
Зустріч відбувалися в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

 Джерело: www.pilga.in.ua


  Версія для друку

  Лінк на e-mail