Центр Громадської Адвокатури

Кабмін забезпечить участь громадськості у державній політиці

Згідно постанови Кабміну протягом трьох місяців зміниться формат діяльності громадських рад, які створені при органах державної влади, у тому числі при обласних та районних держадміністраціях.

Про це на прес-конференції повідомила сьогодні,15 жовтня, керівник львівського Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків. Як вона повідомила, Постанова № 996 «Про забезпечення участі громадськості» визначає порядок проведення консультацій з громадськістю щодо формування і реалізації державної політики, а також фіксує засади створення та діяльності громадської ради при міністерствах, інших центральних органах влади. У доопрацюванні проекту постанови активну участь взяли громадські організації.

«Нова Постанова покладає обов’язок протягом трьох місяців вжити заходів щодо скликання установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади та забезпечити їх функціонування» – йдеться у матеріалах, оприлюднених Центром громадської адвокатури на прес-конференції.

Яцків наголосила, що для органів місцевого самоврядування ця постанова є рекомендаційною. Присутній на прес-конференції начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський запевнив, що у Львові вже кілька років співпрацею із громадськими організаціями займаються як виконавчі органи, так і органи місцевого самоврядування. Додатково він розповів, що конкурс соціально-культурних проектів, котрі проводяться у Львові, став основою проекту постанови «Про державне фінансування громадських організацій".

Джерело: ЗІК


© Центр Громадської Адвокатури - CGA.in.ua