Центр Громадської Адвокатури

Пільги на телекомунікаційні послуги скасують чужими руками?

Процес реформування окремих пільг починається. І починається він з ініціатив іноземних інвесторів. Зокрема, за повідомленням УНІАН новий власник "Укртелекому" - австрійський концерн EPIC - планує переглянути політику фінансування низки субсидійованих послуг, що надавалися раніше компанією як державним підприємством. Про це 19.04.2011р.  повідомив управляючий партнер ЕРІС Пітер ГОЛЬДШЕЙДЕР. За його інформацією, загальна сума субсидійованих послуг "Укртелекому" сьогодні становить 1 млрд. грн. на рік. Зокрема, на думку П.ГОЛЬДШЕЙДЕРА, "Укртелеком" сьогодні субсидує роботу мереж дротового радіомовлення, що, за його словами, є "дуже великим головним болем". "Це одна зі сфер, де треба щось змінювати", - зазначив він. "Ви не можете нас примусити субсидувати послуги, що субсидуються”, - наголосив він. Ще однією послугою, що субсидується, підхід до якої вимагає змін, за словами П.ГОЛЬДШЕЙДЕРА, є сільський зв`язок. "Приватна компанія не повинна нести витрати за соціальні питання", - зазначив він. П.ГОЛЬДШЕЙДЕР також висловив надію, що йому вдасться досягти взаєморозуміння з цих питань з українським урядом (Джерело: УНІАН http://www.unian.net/ukr/news/news-431862.html).

Як бачимо, іноземці скептично ставляться до надання переваг окремим категоріям громадян у вигляді пільгового зв’язку, оскільки пільги не приносять прибутку. Але виникає питання, чи лише у прибутку справа, чи, можливо, іноземні інвестори як громадяни Європейських держав просто не розуміють існування пільг в певній сфері, оскільки закордоном таких пільг не встановлено.

Водночас не слід забувати про необхідність впровадження принципу соціальної справедливості в соціальній політиці держави, а, на нашу думку, держава, коли продавала УКРТЕЛЕКОМ, очевидно, не думала про багаточисельну армію пільговиків, які користуються пільгами на телекомунікаційні послуги, не думала, що дати взамін цим громадянам – збільшити пенсії, зменшити тарифи тощо. Або, не слід відкидати такий варіант, держава свідомо відчужила «монополіста телекомунікаційних послуг» і разом з ним позбулася і пільг, які були тягарем для УКРТЕЛЕКОМУ як державного підприємства та відповідно для держави.

Варто прослідкувати, чи подбає держава про тих громадян, яких, найбільш очевидно, позбавлять з часом пільгового телефонного зв’язку через нерентабельність такої послуги.

Поки що влада мовчить і не коментує заяви інвестора, який впевнений у взаєморозумінні влади по цих питаннях.

Погоджуємося, реформувати систему пільг треба, і треба робити це комплексно і систематично, але не чужими руками

 

Леонід Тарасенко,

Центр громадської адвокатури


© Центр Громадської Адвокатури - CGA.in.ua